Spis treści


Możesz kupić e-wydanieOd redakcji

Jak mawiają transplantolodzy: „Operacja się udała, pacjent przeżył”. Fuzja przebiegła pomyślnie, a magazyn przeszedł pod skrzydła Forum Media Polska. „bikeBoard”, który jest na rynku od 22 lat i zapisał się już w historii branży wydawniczej, będzie dalej zapisywać się na jej kartach. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy włączenie bB w struktury dużego wydawnictwa jest dobrym krokiem i czy przyniesie korzyści dla czytelników. Z czystym sumieniem mogę napisać, że TAK.

Będąc w Forum Media Polska przez kilka lat, widziałem, jak kolejne tytuły włączane do portfolio wydawnictwa rozkwitały na nowo i przeżywały renesans połączony z ogromną satysfakcją swoich odbiorców. Jestem przekonany, że tym razem też tak będzie. Dopasowując do siebie kolejne drobne elementy redakcyjnej układanki testów, prezentacji, relacji z wycieczek, zawodów oraz porad rowerowych, widzę konieczność tylko kosmetycznych zmian, które pozwolą osiągnąć nam wyższy poziom. To wcale nie znaczy, że staniemy w miejscu. Całą redakcją idziemy do przodu i już zaczynamy wprowadzać w życie nowe pomysły.

MÓJ PIERWSZY RAZ!

Ogromnym zaskoczeniem była dla mnie propozycja stanowiska redaktora naczelnego bB. Przecież nawet o tym nie marzyłem! Co najmniej nierozsądne byłoby odrzucenie takiej szansy. Szansy, by stać na czele najlepszego magazynu rowerowego w kraju, a skoro podjąłem decyzję w zasadzie od razu, to już teraz mam okazję po raz pierwszy napisać na łamach tego czasopisma, które od dawna czytałem i szanowałem. Oficjalnie zatem witam się i życzę nam wszystkim długiej oraz owocnej współpracy, tylko ciekawych i obiektywnych testów, najlepszych propozycji sprzętowych i treningowych, niesamowitych przeżyć w trakcie czytania relacji z zawodów oraz z egzotycznych, często niebezpiecznych wycieczek naszych autorów. Wierzę, że z całym zespołem redakcyjnym będziemy spełniać Wasze oczekiwania, dając treści, które z chęcią będziecie czytać i komentować.

Wróćmy jednak na ziemię. Wrzesień w Polsce to oprócz niskich temperatur i opadających liści największa impreza targowa branży rowerowej. Bike Expo w Kielcach co roku przyciąga ogromną liczbę zwiedzających – tym razem nie było inaczej. To tutaj prezentowane są większe i mniejsze premiery nowych modeli, osprzętu, akcesoriów i odzieży. Z redaktorem prowadzącym i resztą redakcji mieliśmy okazję porozmawiać, zobaczyć, sprawdzić, a nawet zważyć niektóre wystawiane rzeczy. Część z nich przedstawiamy w tym wydaniu. Niektóre ciekawe, inne szokujące, a jeszcze inne zupełnie odjechane. Zobaczcie i przeczytajcie sami. Jak w każdym wydaniu nie brakuje nam testów i tak pożądanych przez Was opisów konkretnych modeli rowerów. Do tego wydania na warsztat wzięliśmy Specialized Epic Comp Alloy i Pro oraz Turbo Levo, Fuji Jari Carbon oraz Romet Aspre. Mamy także całą masę drobnych akcesoriów i części, które w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym mogą być niezwykle przydatne. „bikeBoard” to jednak nie tylko rowery i części, ale również inspiracje i pomysły na niecodzienne wojaże. Osobiście byłem zachwycony i zazdrosny zarazem, gdy czytałem materiał z wyprawy nad Titicaca. Peruwiańska przygoda i zdjęcia, jakie dla Was mamy, sprawiły, że poczułem się niczym małe dziecko szukające możliwości spełnienia nowej przygody. Niestety, na razie muszę się wstrzymać z wyprawą, bo kolejne wydanie już czeka na produkcję. W Waszych rękach zostawiam ten wyjątkowy numer i zabieram się do kolejnego, równie ciekawego.


Marcin Kondziela
redaktor prowadzącyAKTUALNOŚCI

12 Bike-Expo 2018

ROWER

28 Specialized Epic Pro czy Epic Comp Alloy
56 Specialized Turbo Levo FSR II Generacja
66 Fuji Jari Carbon 1.1
70 Romet Aspre

PRZYGODA

82 Cel: TITICACA

SPORT

44 Bike Odyssey
48 Sezon XCO Polska – podsumowanie
50 XCO sezon 2018

PORADY

78 POLICE – protokół postępowania pourazowego
90 Pod prąd, czyli o elektrostymulacji w praktyce sportowej
96 O kurczę, skurcze!
98 Kontrowersje w temacie rozciągania
102 Wsparcie tkanki łącznej

EKWIPUNEK

34 Serwis podręczny
38 SunRace MZ 1x12
42 Giant Control Mini Shock 0
42 Chwyty ESI z grupy Fit
62 POC Raceday DH Jersey
62 POC Resistance XC Shorts
63 OneUp Composite Pedals
64 Geonaute G-EYE 900
64 Specialized Butcher Grid 2Bliss Ready 29x2.6”
65 Stages L/R
72 Bluzy rowerowe
76 Nikwax Tech Wash | TX.Direct Wash-in
76 Assos Equipe RS Rain Jacket
77 Scott Endurance + Knickers
77 Pro-X Orion
77 POC Essential Road Logo Jersey


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920