Każdy miłośnik rowerów zna zapewne historię jak powstał rower i jak wyglądał jego "protoplasta". Koła miał, ale łańcuch i pedały już nie koniecznie. Śmiało można o nich mówić "rowerek biegowy" - bo w zasadzie tak to wyglądało! Teraz takie "rowerki biegowe" są tylko i wyłącznie w muzeach… poza rowerkami służącymi dla najmłodszych.

Wszystko to, a nawet więcej będzie można już wkrótce porównać i przetestować na pierwszych w Polsce otwartych testach rowerów KTM.

Jak zbudować wymarzoną ścieżkę za pomocą jednego narzędzia, które dodatkowo mieści się w plecaku? Trail Boss to multifunckjonalne urządzenie do każdego rodzaju leśnych operacji.

Nie czekaj do wiosny - serwisuj rower teraz!

Ortovox Mountainskyver to rower dedykowany dla ludzi, którzy lubią jazdę w trudnodostępnym terenie, ale nie koniecznie chcą wnosić ciężki sprzęt ze sobą. Ten górski „składak” umożliwia przemieszczanie się wzdłuż szlaków w zupełnie inny sposób.

PowerMonkey Explorer jest poręcznym urządzeniem, które może dostarczyć energię elektryczną większości niezbędnych nam na co dzień urządzeń elektronicznych jak: telefony komórkowe, smartfony, iPhony, iPody, MP3, MP4, gpsy, aparaty cyfrowe i wiele innych. Wcześniej naładowany przechowuje energię nawet przez rok. Dodatkowo posiada mały panel słoneczny...

Podrzuć ten numer bikeBoardu Mamie, Babci, partnerce, a najlepiej całej rodzinie, by mogli wspólnie zrobić prezent, z którego będziesz zadowolony. Zamieściliśmy w nim bowiem 15 pomysłów na rowerowe podarunki. Dla każdego coś miłego. Tak, by nie była to kolejna pompka czy koperta z dolarami.

Październik był w Polsce miesiącem rowerowych targów. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w obydwu imprezach, żeby jak najlepiej spenetrować rynek i dotrzeć do kompletu informacji. Bo obydwie imprezy różniły się od siebie i dopiero przegląd obu daje pełny obraz kondycji branży rowerowej w Polsce. Sądząc po prężności wystawców, jakości stoisk i prezentowanych eksponatów należy wnosić, że rower w Polsce rządzi.

Producenci rowerów starają się wmówić klientom, że topowi zawodnicy jeżdżą na dokładnie takim sprzęcie, jaki każdy z nich może kupić w sklepie - z małymi wyjątkami. Co ciekawe, często jest to prawda, bywa nawet, że amatorski sprzęt jest o wiele bardziej wysublimowany. Czy jednak to cała prawda? Rzućcie okiem na dwa ProTourowe rowery, jakie mieliśmy okazję oglądać w podczas targów ostatnich Eurobike.

Nie będziemy pisać o liniach przesyłowych, ani o góralskiej herbacie. Rowery elektryczne powoli wychodzą z wczesnej fazy rozwoju, kiedy to wystarczyło wstawić jakikolwiek silnik do jakiejkolwiek ramy, aby wzbudzić zainteresowanie mediów i klientów. Można powiedzieć, że sprzęty te zaczynają dojrzewać, a najważniejszym przejawem tego procesu jest postępująca specjalizacja, najczęściej oznaczająca również coraz lepsze działanie. Rowery elektryczne zdecydowanie wjeżdżają w teren.

Jeszcze nie tak dawno myśl o tym, że polska marka może oferować ramę z kompozytów wydawała się drwiną, a do tego numeru zebraliśmy kilka niesamowitych konstrukcji świadczących o tym że Polak potrafi.

11 sierpnia 2011 roku Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Duncon Bikes Sp. z o.o. podjęło decyzję o zaprzestaniu działań rozwojowych spółki i zaniechaniu produkcji asortymentu posiadanych marek (Duncon, Prodigy i Karpiel).

Łączenie techniki ze sztuką użytkową to dążenie wielu projektantów, nie tylko ze świata architektury. Wielu z nich skupia swoje wysiłki na rowerze, łącząc proste rozwiązania w atrakcyjne formy. Owoce ich pracy dają nam wiele ciekawych gażdżetów.

Tej wiosny nie było tygodnia, abyśmy nie dowiedzieli się o nowym rowerze z 29’’ kołami, najlepiej wykonanym z carbonu. Poniżej znajdziecie garść krótkich informacji na temat każdej nowości.

Ok. Od czego by tu zacząć. Może najlepiej od początku. A zatem wszystko zaczęło się od tego, iż pewnego dnia surfując sobie po necie - a był to zimny, szary, zimowy dzień - szukając nowej podniety z braku możliwości wyjścia na rowerek, natknąłem się na coś, na czym od pierwszego wejrzenia wiedziałem, że musze się przewieźć, i co jest spełnieniem marzeń o końcu podziału roku na 'season' i 'off season', pomimo tego co głosi jeden z plakatów firmy Race Face. Snowscoot!

Bergmönch to nietypowa propozycja, którą jednak w pełni można zaklasyfikować do pojazdów MTB. Górska hulajnoga, hulajnoga zjazdowa? Każdy sam najlepiej odpowie sobie na to pytanie po oglądnięciu filmu który dokładnie pokazuje idee pomysłu.

Temat urządzeń GPS poruszaliśmy już kilkakrotnie i postanowiliśmy poruszyć go po raz kolejny. Dlaczego? Powodów mamy przynajmniej kilka - duża liczba nowości, nowych urządzeń i marek oraz większa swoboda w wyborze map. Gotowi na szybki przegląd nowości i trendów? No to zaczynamy!

W ubiegłym roku na targach Eurobike po raz pierwszy bardziej poważnie zainteresowaliśmy się rowerami elektrycznymi (patrzbB #10/2009). Wówczas bardziej jako ciekawostką branżową, ponieważ ten segment praktycznie nie istnieje w Polsce. Na tegorocznym Eurobike 2010 postanowiliśmy zgłębić temat, ponieważ obserwując dane o wzroście sprzedaży i wejścia na rynek coraz większych i poważniejszych graczy wierzymy, że popularność e-bike’ów w Zachodniej Europie i na całym świecie przełoży się z czasem na krajową ofertę.

Wyrośliśmy już z biedy i nauczyliśmy się oszczędzać. Dotarło do nas, że lepiej jest kupić drożej, ale raz. Opinie sprzedawcy z bazaru traktujemy jako zabawne wypowiedzi dla poprawy humoru. Liczy się przede wszystkim wysoka jakość, a dopiero później niska cena. Dokąd udać się po taki towar? Jeżeli na Zachodzie jest za drogo a na Wschodzie za tanio, to gdzie znajduje się ten "złoty środek"?Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35
Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920