Zesty było tak grzeczne i tak się dobrze sprzedawało, że dostało w tym roku prezent. Koła 27,5’’. Dostało również...

Lapierre uznaje Zesty za swój bestseller, dlatego nie dziwi ruch polegający na odświeżeniu i rozszerzeniu tej grupy z dotychczasowych siedmiu do aż dwunastu modeli! Nie odbyło się to jednak poprzez proste dodanie kolejnych wersji osprzętowych.

test porównawczy najtańszych w kolekcjach szosówek na carbonowej ramie

Na 312-tce można cieszyć się jazdą i to bez znaczenia czy w górskim maratonie czy podczas wieczornego wypadu w teren w celu łyknięcia kilku haustów świeżego powietrza i przepompowania adrenaliny. X-Flow jest szybki, dynamiczny, ale jednocześnie imponuje efektywnością pracy zawieszenia. Mimo, że 312-tkę testowaliśmy w trudnych zimowych warunkach, nawet w takich okolicznościach przyrody Lapierre pokazał swoje możliwości i niemały potencjał.

Zima nie odpuszcza ale my też nie. Wystartował kolejny tegoroczny test i oto pierwszy raport Sebastiana: "Nie wiem jak u Was, ale na południu Polandii, -8C to ostatnimi czasy prawie jak odwilż."

Kilka intensywnych miesięcy ścigania... z prozą życia potrafi przemienić pasję w bezwzględnego kata. Choć w słowie „pasja” jest zawarte „poświęcenie”, to trzydzieści startów przeradza hobby w martyrologię. Przy jesiennym ładowaniu akumulatorów nawet ładna pogoda bywa słabym argumentem. Żeby się wybrać na rower, trzeba podać naprawdę silny anabolik. Dla mnie okazał się nim Lapierre Zesty 714. W końcu Zesty to bardzo Rozentuzjazmowany typ.

Niemałym zaskoczeniem był brak 29” rowerów na stoisku Lapierre, podczas targów Eurobike 2011. W czasie, gdy wszyscy wiodący na rynku rowerowym producenci (w tym nawet firma Kelly’s) prezentowali swoje 29ery, Francuzi wciąż pracowali nad nowymi modelami. Najnowszy X-Race, choć trochę po czasie, prezentuje się jednak znakomicie.

Francuski producent rowerów wypuszcza na rynek nowy model do MTB. Obok istniejącego już X-Control, ma to być kolejny full przeznaczony do XC/Maraton. Na czym polega różnica?

Linia X-Control dzieli się na modele do XC i maratonów. 510 należy do tej drugiej kategorii a specyfikacja i zachowanie „francuza” tworzą logiczną całość.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Trek Madone SLR
Cannondale SystemSix
Wilier Triestina Cento 10 Air
Scott Foil 20 czy 20 Disc
Specialized Enduro Pro 29
Liv Intrigue Advanced 0
Giant Defy Advanced Pro 0
Canyon Grail CF SL 8.0
Romet Mustang M1