Zesty było tak grzeczne i tak się dobrze sprzedawało, że dostało w tym roku prezent. Koła 27,5’’. Dostało również...

Lapierre uznaje Zesty za swój bestseller, dlatego nie dziwi ruch polegający na odświeżeniu i rozszerzeniu tej grupy z dotychczasowych siedmiu do aż dwunastu modeli! Nie odbyło się to jednak poprzez proste dodanie kolejnych wersji osprzętowych.

test porównawczy najtańszych w kolekcjach szosówek na carbonowej ramie

Na 312-tce można cieszyć się jazdą i to bez znaczenia czy w górskim maratonie czy podczas wieczornego wypadu w teren w celu łyknięcia kilku haustów świeżego powietrza i przepompowania adrenaliny. X-Flow jest szybki, dynamiczny, ale jednocześnie imponuje efektywnością pracy zawieszenia. Mimo, że 312-tkę testowaliśmy w trudnych zimowych warunkach, nawet w takich okolicznościach przyrody Lapierre pokazał swoje możliwości i niemały potencjał.

Zima nie odpuszcza ale my też nie. Wystartował kolejny tegoroczny test i oto pierwszy raport Sebastiana: "Nie wiem jak u Was, ale na południu Polandii, -8C to ostatnimi czasy prawie jak odwilż."

Kilka intensywnych miesięcy ścigania... z prozą życia potrafi przemienić pasję w bezwzględnego kata. Choć w słowie „pasja” jest zawarte „poświęcenie”, to trzydzieści startów przeradza hobby w martyrologię. Przy jesiennym ładowaniu akumulatorów nawet ładna pogoda bywa słabym argumentem. Żeby się wybrać na rower, trzeba podać naprawdę silny anabolik. Dla mnie okazał się nim Lapierre Zesty 714. W końcu Zesty to bardzo Rozentuzjazmowany typ.

Niemałym zaskoczeniem był brak 29” rowerów na stoisku Lapierre, podczas targów Eurobike 2011. W czasie, gdy wszyscy wiodący na rynku rowerowym producenci (w tym nawet firma Kelly’s) prezentowali swoje 29ery, Francuzi wciąż pracowali nad nowymi modelami. Najnowszy X-Race, choć trochę po czasie, prezentuje się jednak znakomicie.

Francuski producent rowerów wypuszcza na rynek nowy model do MTB. Obok istniejącego już X-Control, ma to być kolejny full przeznaczony do XC/Maraton. Na czym polega różnica?

Linia X-Control dzieli się na modele do XC i maratonów. 510 należy do tej drugiej kategorii a specyfikacja i zachowanie „francuza” tworzą logiczną całość.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920