Obecny trend w produkcji 29” rowerów, powoduje pomijanie potrzeb tej części klientów, która nigdy nie będzie czuć się dobrze na dużych kołach. Ten fakt dostrzegła firma Scapin. Włoski producent przygotował specjalną ofertę rowerów dedykowaną dla kobiet i osób o niskim wzroście. Ramy

Hiszpański freerideowiec, znany ze swoich niestandardowo wysokich lotów, podpisał kontrakt z firmą YT-Industries na sezon 2012. Jak sam twierdzi, znalezienie nowego sponsora, który spełniałby jego oczekiwania, nie było proste. Wykonywanie dalekich i efektownych tricków wymaga odpowi

Jeśli niedługo spadnie pierwszy śnieg, będzie to oznaczało, że sezon przełajowy jest w pełni. Zawodnicy startujący w tej dyscyplinie (obstawiamy, że jest ich w całej Polsce kilkuset) wyciągną swoje maszyny i zaczną się ścigać w swoim niewielkim gronie w czasie, kiedy „zwykli” rowerzyści kombinują, jak przygotować się do sezonu bez wychodzenia z domu. Nisza.

Kilka lat temu były jeszcze ekstremalną fanaberią, i choć mówiło się o nich coraz więcej, to tak naprawdę Europa kompletnie bojkotowała to rozwiązanie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy optyka na naszym kontynencie zaczęła się zmieniać i nagle tegoroczny Eurobike był jak odjeżdżający ekspres. Kto nie wskoczył do niego z twentyninerem, ten pozostał na peronie i wzbudza już tylko żałość.

Wraz z minięciem równonocy wiosennej nastały dni wprawdzie wciąż chłodne, ale za to ładne i suche. Rano nie jestem zbyt przytomny, więc minęło trochę czasu, zanim dotarło do mnie, że nagle w drodze do pracy mija mnie niesamowita ilość rowerzystów, których nie było jeszcze kilka dni wcześniej. Jestem pewny, że katalizatorem tej nagłej erupcji rowerzystów na ulicach stała się sprzyjająca aura. Sądzę jednak, że sedna należy upatrywać w hardcore’owych cenach paliw. Ekonomia zawsze dużo szybciej przemawia do ludzi niż na przykład racje zdrowotne. Ale tak naprawdę najważniejszy jest...

Głosimy dobrą nowinę związaną z 29” od 2002 roku,bo wiemy że tak bedzie wyglądała przyszłość. Ale po ubiegłorocznym Eurobike (2009) straciliśmy nadzieję, że Europejczycy kiedykolwiek przesiądą się na większe koła. Dlatego wielkie przebudzenie Europy w 2010 zaskoczyło nas całkowicie.

Wiosna! Cudowny czas, nie bez przyczyny nazwany imieniem żeńskim. Wiosna to ona. Przedstawiana najczęściej jako wyjątkowo ponętna blondynka. Zwiewna i eteryczna - czyli nieskora do wysiłku fizycznego. Jej podstawowe zadanie to ładnie wyglądać i pachnieć. No, może jeszcze zaplatać wianki z polnych kwiatów. Nie urodził się jak dotąd śmiałek, który zaryzykowałby przedstawienie jej w postaci cyklistki. A szkoda...

Nauka utrzymywania równowagi na rowerze z bocznymi kółkami to strata czasu. Często przez lata dziecko nie jeździ, tylko apatycznie toczy się podparte bocznym kółkiem (jednym) do czasu kiedy jest już duże, ciężkie i szybkie.

Wewnątrz aluminiowego kadłuba trwa nerwowe podniecenie. Kilkudziesięciu zamaskowanych żołnierzy oczekuje na otwarcie rampy i zielone światło - sygnał do skoku. Poprawiają broń i ostatni raz sprawdzają zasobniki, w których tkwi sprzęt na dzisiejszą akcję. Wśród niego… składany rower Montague Paratroper.

Wiele możemy dla Was przetestować. Może to być kurierski Dr. Frankenstein, freeride'owy Giant AC DS 1, czy nawet Merida XC Mission Elite. Ba, sprawdzimy dla Was nawet Porsche. Ale prawdziwą zjazdową maszynę, która już wyglądem budzi respekt i po której widać, że nie jest sprzętem dla byle fascynata rowerowych przejażdżek? To nie jest takie proste! Dlatego o pomoc poprosiliśmy specjalistę - zjazdowca z krwi i kości.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB