Pierwszy prawdziwy rower do eksploracji górskich szlaków, rower na maraton, rower do treningów, rower do rekreacji, rower na urlop i dojazdy do pracy. Rowery dla debiutantów MTB – zarówno tych bardzo młodych, jak i pasjonatów bardziej zaawansowanych wiekiem. Wszystkie te określenia są prawdziwe w odniesieniu do modeli, które prezentujemy w poniższym teście. Rowery bardzo uniwersalne, sprawne w terenie, ale zarazem wygodne i w cenie, która nie onieśmiela.

To podstawowy Corratec, oparty na węglowej ramie i przeznaczony do ścigania się. Jego charakter ujawnia się po kilku kilometrach. Pozycja, jaką przyjmuje rowerzysta, jest sportowa i efektywna.

W latach pięćdziesiątych wiele zwycięstw, na torach rozsianych po całym świecie odniesiono na rowerach szosowych EDELROSE tradycyjnej marki z Bocholt. Przez ten czas EDELROSE opuścił omnium i przykuwa uwagę w miastach kolekcją stylowych modeli. Po produkowanym przed laty EDELROSE fixie oraz komfortowym EDELROSE CityMax, ROSE Bikes wprowadza swój pierwszy model miejski EDELROSE METREA – rower zaprojektowany z myślą o tych, którzy chcą dotrzeć do celu szybko i stylowo.  

Ten efektownie wyglądający zestaw z pewnością nie ujdzie niczyjej uwadze w sektorze startowym. Optycznie muskularny przód silnie kontrastuje z płaskimi i cienkimi rurkami podsiodłowymi. Malowaniem Barracuda przyciąga spojrzenia, wygląda nowocześnie i sportowo – niczym wyścigowy jacht czy Ducatti z Martini Racing.

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli rowerów szosowych opartych na ramach z włókna węglowego, konkurujących ceną. Są jeszcze inne cechy i parametry, które należy wziąć pod uwagę.

Różnimy się od mężczyzn. To oczywista oczywistość i nie chodzi mi o to, że podobno jesteśmy z Wenus, a oni z Marsa. Chodzi o bardziej przyziemne sprawy, takie jak wzrost, proporcje budowy i masa ciała.

Jolanda Neff, Emmentaler, Lindt, Victorinox... Szwajcaria! Tamtejsi konstruktorzy marki Rizer obiecują, że już wkrótce dołączy ona do szeregu najbardziej rozpoznawalnych szwajcarskich symboli. Sprawdźmy, jak zaczynają. Rival umieszczony w segmencie Race Line sugeruje sportowe osiągi.

Z roku na rok na targach Eurobike przybywa nowości i niebanalnych konceptów, a ich selekcja przysparza naszym redaktorom nie lada problemów i obfituje w burzliwe dyskusje. Oto zestaw rowerów, które wywarły na naszej ekipie największe wrażenie. To maszyny o fenomenalnych parametrach użytkowych, wyznaczające trendy, ciekawe, a także po prostu piękne i wyjątkowe.

Targi Eurobike wraz z producentami dają możliwość testowania rowerów już od 2007 roku.

W modelach Monster i Monster FS znajdziemy szerokie opony Schwalbe Jumbo Jim 4,8”.

Fat Bike Freeriding na Blizzardzie

Wszyscy, którzy mają chrapkę na tego typu rower, szczególnie mocno ostrzą sobie zęby na Argusa. Cena tego modelu robi wrażenie na każdym. Oczywiście, to jest nadal mnóstwo pieniędzy jak za rower, ale - biorąc pod uwagę ile kosztuje przeciętnie dostępny aktualnie fat - można myśleć, że mamy do czynienia z okazją.

Któż z nas nie borykał się z czyszczeniem i naprawami napędu zapchanego błotem? Grzegorz Zieliński, wielokrotny mistrz Polski w downhillu, od 2008 r. rozwijał swój projekt roweru ze szczelnie zamkniętym napędem.

Niner wchodzi w nową dla siebie niszę gatunkową i jednocześnie dołącza do grona producentów rowerów z giętą kierownicą szosową. RLT9 to modna w USA kombinacja 29-calowca oraz przełajówki.

Joe Breeze jako pierwszy poważnie podszedł do budowy ram do jazdy w terenie. Podczas gdy inni pionierzy nurtu szukali ram clunkerów na złomowiskach, Breeze w 1977 r. lutował ramy terenowe.

Ciągle jestem pod wrażeniem sprawność tego roweru. Składaki bardziej kojarzyły mi się z opcją transportu łączonego, czyli większą część dystansu pokonujemy samochodem lub komunikacją miejską, a następnie rozkładamy rower i na nim poruszamy się po centrum miasta.

Amerykańska firma DAHON produkująca „Najbardziej składane rowery Świata” świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji od 15 czerwca do 15 lipca polski dystrybutor organizuje sprzedaż specjalną.

W okresie przejściowym, w którym nie wszyscy przeskoczyli już na przełajowe tylne koła o szerokości piasty 135 mm Redline proponuje wymienne haki Multi Space Design (MSD).

Protoplastę tego roweru już testowaliśmy i był to pierwszy w historii test bikeBoardu opublikowany w 1996 r. Byliśmy młodzi, ale jak widzę nieporadne zdjęcia - wcale nie piękni. Jednak już wtedy wiedzieliśmy, o co kaman i w zasadzie wstęp mógłbym przepisać.

Dahon North America, światowy lider produkcji rowerów składanych wprowadził do sprzedaży w Polsce najnowszy model pod nazwą JIFO.

W ubiegłym roku po raz pierwszy opublikowaliśmy listę 15. najfajniejszych naszym zdaniem rowerów. W tym roku wszyscy nastawialiśmy się na zbudowanie podobnego rankingu. Kiedy złożylismy swoje propozycje i zaczęła się dyskusja okazało się, że kilka rowerów obecnych jest na rynku od kilku sezonów, a mimo to wciąż nas ekscytują.

Wreszcie po roku oczekiwania, w Waszym imieniu przetestowaliśmy produkcyjną wersję skrzynki biegów Pinion. Mamy mieszane uczucia, ale widzieliście nazwę? Czyli że będą P.2 i P.3... Oby! Bo często jeździmy w błocie i zżymamy się na myśl o tym, że każde ziarenko piasku czy grudka błota dewastuje nasz sprzęt i pogarsza jego działanie.

Firma Diamondback założona została w 1978 w USA. Zawsze kojarzona była z wysokiej klasy rowerami, na których zdobywano najwyższe miejsca, w najtrudniejszych wyścigach na całym Świecie, w różnych dyscyplinach MTB, dzięki ich Teamowi fabrycznemu DBR (Diamondback Racing). Diamondback jako pionier w produkcji rowerów MTB już w 1982 zaprezentował swój pierwszy model Ridge Runner. W latach dziewiędziesiątych dominował model do XC Team Titanium na których Hubert Pallhuber, Cadel Evans i Susan DeMattei zdobywali liczne sukcesy w Pucharze i Mistrzostwach Świata.

Ktoś jeszcze nie ma w ofercie 29’’? Nasz kontynent jest zdecydowanie bardziej konserwatywny niż Stany jednak skoro nawet europejskie „ściganckie” marki zaczynają sprzedawać rowery na dużych kołach to „wiedz, że coś się dzieje”.

Rower wyprodukowany został z myślą o użytkownikach ostrokołowych maszyn. To pierwsza próba wkroczenia na rynek rowerów „fixed-gear” podjęta przez markę Scapin.

Firma znana ze swojej elegancji w tworzeniu rowerów zaprezentowała wyjątkową wersje modelu Hysak. Wykonany według zasady „ton sur ton” z pewnością będzie przykuwać uwagę.

Orange Patriot to klasyk - zaprojektowany lata temu jako zjazdówka na krótkie trasy - szybko stał się rowerem „szlakowym” (głównie z racji skoku – około 125 mm) zanim nawet to określenie weszło do użycia.

Specjalizacja w rowerach szosowych wciąż postępuje, już dawno wyszła poza tradycyjne typy (rower do „ścigania” lub do jazdy na czas) i prawdopodobnie niedługo podejmiemy ten temat szerzej. Póki co jednak musi wystarczyć Wam informacja o nowym modelu mającym w marcu pojawić się w ofercie Time’a.

Funkcjonalność, nowoczesność i mobilność – te trzy cechy najlepiej określają nowy rower miejski.

W numerze bB #10/2010 obszerny artykuł poświęciliśmy rowerom ze wspomaganiem elektrycznym, czyli e-bike’om. W tym numerze sporo miejsca poświęcamy tematowi designu w branży rowerowej. Rower db0 - produkt tajwańskiej firmy DK City łączy te dwa tematy. Za jego koncept odpowiada amerykańskie studio projektowe Robrady Design, specjalizujące się m.in. w projektowaniu środków transportu - w tym motocykli i skuterów z napędem elektrycznym oraz pojazdu Seagwey.



Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35
Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920