Lista artykułów w kategorii Ghost
Ghost Lector LC10 WC
Lector był moim wymarzonym rowerem na sezon 2016. Z różnych przyczyn nie udało mi się go kupić, ale ciekawość tej maszyny nie minęła, a wręcz nasiliła się kiedy stanąłem obok. Zwłaszcza, że trafiła się okazja wypróbowania najdroższej wersji – World Cup.
Ghost LC Asket 8
Ścieżkowy hardtail to nowość w kolekcji niemieckiego producenta, wpisujący się w trend, którego rozwój możemy obserwować na przestrzeni ostatniego roku. Trek Stache, NS Bikes Eccentric (oba testy możecie przeczytać w bB#7/2014) czy Mondraker Vantage to przykłady rowerów, które zapoczątkowały renesans all-mountainowych hardtaili.
Ghost Cagua 4
W 2003 r. Ghost powołał do swojego zespołu gwiazdę niemieckiej sceny zjazdowej, Marcusa Klausmana. Nieprzypadkowo dwa lata później zaprezentował też swoją pierwszą serię rowerów enduro. Wprawdzie Klausmann jeżdżący do dziś w zespole Ghost tłucze znacznie większe maszyny, to czterozawiasowe zawieszenie testowanej Caguy zorganizowane jest wokół tych samych założeń.
Ghost AMR Riot Lector 5
W segmencie all-mountain jest coraz ciekawiej. Większe koła i większy skok to standard, teraz najwyraźniej pora na ultralekkie ramy wsparte próbami unowocześnienia znanych systemów zawieszenia.
Ghost AMR Lector 2990 e:i
W czasie Eurobike rower ten przyciągał wzrok wszystkich zwiedzających. urzekał zwłaszcza kolor. Testowana wersja z numerkiem 2990 to najwyższa wersja wyposażeniowa modelu AMR 29. Pełny XTR wraz z hamulcami, czy Fox z Kashimą świadczą o tym, że osprzęt został dobrany bezkompromisowo.
Ghost AMR Riot Lector 9
Trzecie dziesięciolecie działalności Ghost rozpoczął prezentując na targach jeden z najciekawiej wyglądających all-mountainów. Rama o przekrojach kryształu kryje w swoim wnętrzu tajemnice systemu zawieszenia i na tle reszty kolekcji rzuca się w oczy jak Lamborghini Countach.
Batman: Ghost Speedline Lector 9000
Jazda na rowerze przestaje kojarzyć się tylko z przymusem oszczędzania i obciachem. Coraz częściej słyszymy o korporacyjnych dniach rowerowych i może niedługo nie tylko szarzy pracownicy, ale też kadra kierownicza przekona się do tej formy dojeżdżania do pracy.
Enduro na sterydach?: Ghost Cagua 6590
Uwielbiam bujać się po szlakach. Wiecie: miękkie i czułe zawieszenie, płynne pokonywane ścieżki, bez dużych dropów i agresji w jeździe, jednym słowem „flow”. Ale to nie pasuje do tego roweru.
Ghost 2013
Swoje dwudzieste urodziny Ghost świętuje kilkoma mocnymi akcentami. Kolekcja 2013 rozrosła się do ponad 160 modeli. Duży wzrost nastąpił przede wszystkim w dwudziestkachdziewiątkach. Do znanych z tego roku aluminiowych modeli HTX Actinum doszły 3 nowe HTX Lector na ramie carbonowej.
Ghost Caqua '2012
Ghost zaprezentował nowy rower do jazdy enduro. Zbudowany jest na tej samej ramie co model AMR Plus. Cagua ma jednak o 15 mm dłuższy skok (170 mm) dzięki zastosowaniu tłumika Rock Shox Monarch Plus. Wysoką sztywność całej konstrukcji powinna gwarantować także zmieniona, 1,5-calowa główka ramy i nowy widelec Fox 36 Talas (130-170 mm). Do budo
Ghost AMR 7500: 120 mm! '2010
Na sezon 2010 ramy modeli z serii AMR zostały bardzo gruntownie przebudowane. Zmianie uległo praktycznie wszystko z wyjątkiem... skoku. Ghost nie wykorzystał okazji do jego powiększenia uznając, że 120 mm to akurat tyle, ile potrzeba do fajnej jazdy po górach. Do budowy użyto podwójnie cieniowanych profili z nowego stopu 7AC T6, który zastąpił standardowe 7005.
Ghost Miss 4500, KTM Penny Lane i Merida Juliet 500: test sportowych rowerów MTB dla kobiet '2007
Co liczy się najbardziej dla kobiety w rowerze? Wygodna pozycja, miękkie i szerokie siodełko, dobrze działające przerzutki i niezawodne hamulce czy wygląd?. Dla każdej co innego, wybór zależy od osobistych preferencji. Jedne czują ducha rywalizacji, mają sportowe zacięcie i lubią mocno się zmęczyć, a inne wolą spokojniejszą jazdę rekreacyjną. Łączy je jedno: wszystkie robią to dla przyjemności.