W nasze ręce trafił drugi, patrząc od góry, hardtail z kolekcji 29”. Rama, na pierwszy rzut oka, prezentuje się jak austriacki balkon. Jest schludna i naprawdę dobrze pomalowana.

Genesis Razor XR15 jest dość specyficzną maszyną, która rości sobie pretensje do bycia maszyną wyścigową. Nie zachwyca osprzętem, wagą, ani jakąś wymyślną amortyzacją. Drzemie w nim jednak dusza sportowca i to sprawia, że nie można przejść koło niego obojętnie.

Najczęstsza odpowiedź, jakiej klienci udzielają przy pytaniu „Do czego ma służyć rower?” brzmi: „Do jazdy”. Głupie pytanie, głupia odpowiedź? Ale nic z tych rzeczy. Bowiem ten porównawczy test rowerów za minimalną płacę krajową brutto udowodnił, że pod pojęciem „jazda” nawet w tych tanich sprzętach może kryć się wiele.

Kupno górala za ok. 3 tysiące nie stanowi problemu, bowiem praktycznie wszystkie duże firmy mają w swoich ofertach model w tej granicy cenowej, co sprawia, że wybór jest bardzo szeroki, a co za tym idzie - konkurencja spora. Przed producentami stoi zadanie: zrobić wszystko, by wyróżnić się z tłumu, natomiast przed kupującym wyzwanie: wybrać ten właściwy dla siebie.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

  • Sportful Dolomiti Race
  • Rajdy dla Frajdy 2018
  • Jazda na rowerze a smog
  • Jak przygotować rower do sezonu zimowego?
  • Sygnalizacja w garści