Kask doskonale wpisuje się w miejską estetykę. Na tyle dobrze, że w zalewie przedmiotów ładnych dostrzegli go specjaliści od wzornictwa przemysłowego i wyróżnili prestiżową nagrodą red dot design award. Spodoba się wszystkim, nie tylko designerom, zwłaszcza że paleta wzorów obejmuje aż sześć wersji kolorystycznych m.in. „moja” kratka.

Wybierając się na jesienny trening czy wycieczkę trzeba być przygotowanym na wszystko. Przygotowaliśmy kilkanaście propozycji odzieży, która może być bardzo pomocna czy wręcz niezbędna, szczególnie gdy złota polska jesień nie dopisuje. Sprawdźcie swoje szafy, a następnie naszą prezentację lub odwrotnie.

W kolejnym odcinku zobaczycie strój od znanej na całym świecie z porywającego designu firmy Primal Wear. Garderobę uzupełniają buty i skarpetki Shimano.

Szkocki producent specjalistycznej odzieży dla rowerzystów, Endura, ma w swojej ofercie także kolekcje dla Pań, której elementy prezentujemy w letnich fasonach.

Tym razem, luźniejsza odzież, nadająca się nie tylko na wycieczkę rowerową, ale i wypad w miasto. Kolekcję zza oceanu prezentuje Cannondale.

"W jeździe rowerem zmysł wzroku jest najważniejszym narzędziem oceny sytuacji". Banał. "Strzeż go jak źrenicy oka". Drugi banał i, co gorsza, powtórzenie.

Tym razem prezentujemy elementy odzieży od Słowackiej firmy specjalizującej się dotychczas w rowerach, a mianowicie – Kellysa. Garderobę uzupełniają spodnie marki Jeantex oraz buty Bontragera.

Bontrager dotychczas znany był z produkcji głównie części i akcesoriów. Jednak od tego sezonu marka przebojem wdziera się także na półkę z odzieżą i butami. Zobaczcie co dla kobiet ma w swojej ofercie słynny Keith.

Tym razem zaprezentowaliśmy wybrane przez nas elementy odzienia od firmy Specialized. Body Geometry to technologia, która w wielu elementach wyróżnia się na tle innych marek. W numerze kwietniowym zobaczycie kompletny strój: od kasku, przez okulary, koszulkę, spodenki, aż po buty. A i okulary się znajdą.

Po 5 latach powracają Fasony. Starsi czytelnicy zapewne kojarzą czym był ów dział, młodszym stażem z naszym czasopismem w skrócie powiemy, że w rubryce tej będziemy prezentować modną odzież kolarską.

Sprawdzamy czy produkt, którego nazwa wskazuje dość jednoznacznie na przeznaczenie, rzeczywiście spełnia oczekiwania maratończyka? Przeczytajcie wrażenia po teście trwajacym 1,5 roku w czasie którego buty pokonały 21000 km.

Spodnie z odpinanymi nogawkami powiększają w dwójnasób ilość garderoby. Ze względu na swoje cechy są na tyle uniwersalne, że stanowią odzież praktycznie całoroczną Szczególnie cenimy je sobie podczas wielodniowych wyjazdów.

Swoją wagę mam, posturę też i w zgrabnych wyścigowych „czółenkach” wyglądam jak przyduża panienka na wydaniu. Rumienię się w dodatku stukając kołeczkami i obcasikami. Nie założę takich i tyle - takie to mam swoje ograniczenia.

„Tor swobodnego spadku jest prosty a trasy kręte” - kask integralny jest więc największym sprzymierzeńcem amatorów wszystkich „ciężkich” dyscyplin rowerowych.

Ochraniacze na buty to coś lepszego niż dodatkowa skarpeta. Zatrzymują złe warunki na zewnątrz buta, poprawiają komfort termiczny nie zmieniając równocześnie wygody przewiewnego latem obuwia. Warto wiedzieć, że tak samo jak na przykład wzory bieżnika opon czy systemy amortyzacji tak i ochraniacze są bardzo różne.

Niedawno kupiłam sobie takie spodnie kolarskie z prawdziwego zdarzenia. Mają pieluchę i są baaardzo wygodne. Tyle tylko, że jak w nich jadę, to cały czas zaczepiają mnie jacyś rowerzyści.

Bico to prawie idealna kurtka na sezon przejściowy. Lekka, poręczna, dobrze zaprojektowana i wykonana z dobrej klasy materiałów. Nie jest najtańszym tego typu produktem na naszym rynku, ale na pewno warta swojej ceny i godna polecenia.

Sportowe buty MTB przeznaczone do pedałów zatrzaskowych. Posiadają sztywną, plastikową podeszwę z agresywnym protektorem. Wykonano ją ze sztucznej skóry, z czterema dużymi otworami wentylacyjnymi z przewiewnej siatki i wieloma mniejszymi, zapewniającymi wentylację stopy.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920