Przyczepkę posiadam już od ponad roku. Wiedziałem, że kiedy tylko mój syn opanuje samodzielne siedzenie, to będę chciał z nim dzielić swoją rowerową pasję.

Selle Royal widząc to, co wyprawia pogoda tej wiosny, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Czy w Czasach, gdy moduł GPS znajduje się niemal w każdym telefonie, osobne urządzenia GPS mają jeszcze sens?

Na portalu Kickstarter pojawił się projekt nowoczesnego dynama przeznaczonego do zasilania urządzeń przenośnych.

Technologia LED zrewolucjonizowała w ostatnich latach oświetlenie rowerowe na świecie. Rowerzyści coraz częściej decydują się na lampy diodowe, które dają kilkakrotnie więcej światła w porównaniu ze standardowymi żarówkami.

Wbrew pozorom ustawianie zawieszenia budzi wciąż zabobonny lęk. Czytamy i słyszymy o próbach regulacji ciśnienia w amortyzatorach pneumatycznych za pomocą pompek do kół, naboi CO2, a nawet kompresorów na stacjach benzynowych.

Mio Cyclo™ serii 300, czyli urządzenia łączące w sobie funkcjonalności profesjonalnych komputerów rowerowych oraz nawigacji, są już dostępne na polskim rynku. Mają preinstalowane mapy rowerowe i drogowe oraz bogatą bazę użytecznych miejsc (POI) dla rowerzystów. Za ich pomocą można zmierzyć czas przejazdu, prędkość, spalone kalorie i sprawdzić swoją pozycję w terenie. W serii znajdują się modele Mio Cyclo™ 300 oraz Cyclo™ 305 HC, wyposażony dodatkowo w technologię ANT+.

Spójrzmy prawdzie w oczy: każdy po powrocie do domu chce zobaczyć, jak wyglądała jego wycieczka czy przejazd. Chcemy oglądać pęd i ponownie przeżywać emocje związane z jazdą czy lataniem. Kłopot w tym, że nie mamy czasu pozować, poza tym i tak nikt nie chce kręcić. Kamery umożliwiające rejestrację obrazu z perspektywy użytkownika POV pozwalają filmować własne wyczyny bez udziału kamerzysty.

Torba Evoc jest miękką walizką do transportu roweru, np. w czasie podróży samolotem.

Czy smartfony zastąpią liczniki, pulsometry, GPS i podobny sprzęt? Trudno powiedzieć, jednak nie sposób nie zauważyć, że już teraz wielu użytkowników korzysta tylko z aplikacji w telefonie zamiast z dedykowanych urządzeń.

Nigdy wcześniej tak małe urządzenie nie umożliwiało treningu we wszystkich dyscyplinach sportów outdoor'owych!

Kolarskiej mody nigdy za wiele, a możliwości dostosowywania wyglądu swojej maszyny są obecnie bardzo szerokie. Firma Controltech, specjalizująca się głównie w produkcji komponentów, dołącza do grona producentów rowerowej biżuterii.

Na dachu naszego samochodu służbowego pojawiły się w roku premiery czyli 2004. Jak z grubsza podliczyliśmy po rachunkach za paliwo, rocznie z rowerami na dachu robimy jakieś 5000-10 000 km. Czyli mają przejechane już co najmniej 60 tys. km - nieźle.

Dzięki dostępności różnorakich aplikacji smartfony mogą, i spełniają dzisiaj najróżniejsze funkcje. Wiele z nich da się wykorzystać podczas jazdy na rowerze.

Podczas długich wyjazdów szybko tracę poczucie czasu, zapominając jaki jest dzień tygodnia i który dzień miesiąca. Potrzebowałem urządzenia, które będzie mi o tym przypominać.

Do gry na rynku kamer sportowych wchodzi nowa marka – Redleaf. Do tej pory kamery sportowe kojarzone były z wysokimi cenami. Chiński producent chce to zmienić. Redleaf ma przyciągnąć klientów niską ceną, oraz jakością i funkcjonalnością na poziomie czołowych producentów.

Czysty rower idealnie działa. Często nawet po małym wypadzie do lasu po deszczu sprzęt nie jest już taki idealny. Muc-off to marka zajmująca się produktami do czyszczenia.

Znane ochraniacze ram - jaszczurkowe skórki będą w najbliższym czasie dostępne w rozmiarze pasującym do dłuższych widełek łańcuchowych w rowerach z kołami 29”. Rosnąca popularność karbonowych ram spowodowała też zainteresowanie ochraniaczami pod dolną rurę. Przezroczyste i czarne Lizardy będą odbijały kamienie bez szkód dla inwestycji w ramę.

Ciepłe wiosenne i letnie wieczory są idealną okazją do rowerowych przejażdżek. Podczas takich eskapad, najważniejsze to widzieć i być widzianym.

„Apki na smartfona” uczą, bawią, pomagają żyć i rozwiązywać problemy, o których nawet nie wiedzieliśmy, że istnieją. Dlaczego więc nie miałyby regulować ciśnienia w amortyzatorach? Fox IRD (Inteligent Ride Dynamics) to aplikacja sterująca elektryczna pompką Smart Pump.

Każdy, kto kiedykolwiek „zaliczył dzwona” na szosie wie, że po takim wydarzeniu (zwłaszcza mającym miejsce przy wyższej prędkości) często pozostają bolesne i paskudnie gojące się otarcia/oparzenia o dużej powierzchni.

Rowerzysta a nawet zwykły człowiek musi czasem coś przetransportować, co wprowadza dyskomfort i ogranicza luksus tylko do chwil, kiedy się czegoś nie transportuje. Co gorsza w warunkach gorszej widoczności tenże sam człowiek (bądź jakiś zgoła inny) musi także emitować sygnały świetlne w celu uniknięcia przejechania. W tych trudnych chwilach z pomocą przychodzi wszystko mający, światło emitujący plecak firmy Proviz.

Intuicyjne urządzenie treningowe z GPSem i pomiarem tętna to propozycja firmy Timex dla entuzjastów sportu. Najnowszy zegarek sprawdza się podczas biegu, jazdy na rowerze i w wodzie.

Przez kabel USB normalnie ładujemy już komórki, empetrójki, nawigacje, aparaty fotograficzne, zabawki i tak dalej. A teraz doszły jeszcze lampki - kategoria produktów szczególnie interesujących nas rowerzystów. Każdy z nas widział (a spora część osobiście odgrywała rolę) błędnego światełka, pojawiającego się i niknącego na ciemnej drodze. Jak wypadł nasz test? Przekonaj się w marcowym numerze bikeBoard!

GreenEDGE zdobył pierwsze europejskie spektakularne zwycięstwo w otwierającym wyścig Tirreno-Adriatico etapie jazdy Teamu na czas. GreenEDGE osiągnął na 16.9 kilometetrowej trasie wynik 18:41, 17 sekund szybciej niż RadioShack-Nissan Trek i Garmin-Barracuda które zostały rozdzielone ułamkiem sekundy pom

Na początek „teoria błota”. Wolno jadący rower rozchlapuje błoto i wodę na boki, część z tego świństwa trafi a na suport, część na nogi jadącego.

G-Shocki znane są ze swojej wytrzymałości. Żadne przeszkody nie są im obce. Dla posiadaczy tych wszystkoodpornych zegarków jest to oczywiste jak czarno na białym. Nieprzypadkowo więc modele G-Shocka zostały wydane w monochromatycznych barwach.

MacGyver miał swój scyzoryk, którym potrafił zneutralizować bombę jądrową i wydłubać wosk z uszu. Każdy rowerzysta też powinien mieć swój macgyverowski niezbędnik do pomocy w niespodziewanych awariach. Ale proponujemy skoncentrować się na innych funkcjach.

Shimano schizuje na punkcie odkręcających się śrub mocujących tarcze hamulcowe. Pamiętacie śrubki z otworkiem do przewleczenia specjalnego drucika mającego zapobiegać odkręcaniu. Ja pamiętam nawet specjalny przyrząd do zakręcania tego drucika. To już nie był konstrukcyjny barok tylko rokoko.

Nagrodę eurobike zgarnął w cuglach. To, co odróżnia go od konkurencji, to jednoelementowa, aluminiowa ramka oraz wykonane z pietyzmem bity ze stopu chromowowanadowego.Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35
Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920