To model, który wraz z kolejnym wcieleniem staje się maszyną do coraz to trudniejszych wyzwań. To idealny wybór dla rowerzystów, którzy uwielbiają doże hopy, strome kamieniste zjazdy czy bandy pokonywane na dużej szybkości.

Rower ma bardzo mocne koła o średnicy 27,5”, na które naciągnięto opony 2,6”, ale co ciekawe rama pomieści szerokość nawet 2,8”.


Duży skok zawieszenia (160/150 mm) ułatwia jazdę w trudnym terenie. Wyjątkowy system amortyzacji jest wyróżnikiem wśród konkurencji. Zastosowano technologię Active Braking Pivot (ABP), która umożliwia płynne działanie zawieszenia niezależnie od pracy układu hamulcowego. Dodatkowo zastosowano damper z technologią RE:activ z rozwiązaniem Thru Shaft, który reaguje błyskawicznie na zmiany terenu.


Geometria z niską wartością kąta główki i sporą długością ramy idealnie sprawdza się na trudnych i szybkich trasach. Dodatkowo dzięki insertowi Mino Link możemy zmienić kąt główki o 1/2° i obniżyć suport o 10 mm.

Nowa konstrukcja ramy Straight Shot z prostą dolną rurę zwiększa jej sztywność oferując bardziej responsywną jazdę. W ofercie są modele bazujące na ramie z włókna węglowego OCLV jaki z aluminium Alpha Platinium. Wszystkie rowery są wyposażone w napęd 1x12 oraz regulowane sztyce. Ceny zaczynają się od 10 999 zł za model Remedy 7 a kończą na 29 999 zł za Remedy 9.9.

Dodano: 2018-08-24

Autor: Tekst: KCh, zdjęcia: Trek

Tagi: Trek

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920