Funkcjonalność, nowoczesność i mobilność – te trzy cechy najlepiej określają nowy rower miejski.

To produkt stworzony z myślą o kobietach niezależnych, żyjących w dynamicznym środowisku miejskim i mieszkających w małych mieszkaniach. Celem tego projektu jest zainteresowanie jazdą na dwóch kółkach, przedstawicielek płci żeńskiej, nie koniecznie związanych z kulturą rowerową. Jak podaje producent, przemysł rowerowy skupia się wciąż na zaspokajaniu potrzeb „rowerzystów”, a nie przyciąganiu uwagi ludzi spoza tej grupy. W Ameryce, wśród użytkowników rowerów, kobiety stanowią jedynie 25 %.

Velo Chic to rowerowy składak, który po ustawieniu w rogu salonu, ma przypominać element wyposażenia domowego. Co najważniejsze, wygląda na zupełnie bezobsługowy. Czystość, a więc przyjemność użytkowania, to kolejny z targetów producenta. Wszystkie elementy napędu zostały skrzętni ukryte. Jedyne, co należy zrobić, to złożyć go i ruszyć na miasto.

Wyglądem bardzo dobrze wpisuje się w krajobraz nowoczesnego miasta. Smukłe kształty i mało krzykliwe barwy. Do tego, na stałe wbudowane kosze, o wystarczającej pojemności, by przywieźć ze sobą produkty niezbędne do sporządzenia domowego posiłku. Utrzymanie tego roweru w dobrej kondycji na pewno nie będzie wiązać się z dużymi kosztami. To może stanowić duży plus. Ciekawe jednak, ile trzeba na początku dać za ten kawałek „sztuki użytkowej”?

Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta.

Dodano: 2012-01-27

Autor: bikeBoard (JŚ), zdjęcia: www.popmonbo.prosite.com

Tagi: rower miejski

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB