Jesteśmy za tym żeby coraz więcej kobiet wsiadało na rowery i uprawiało ten piękny sport. Wiemy, że nie jest on łatwy, ale przecież Polki to kobiety z …. charakterem. Przedstawiamy 7 par damskich butów MTB - jest to rozszerzenie testu męskich modeli z kwietniowego wydania magazynu, gdzie zjadziecie także pełną część poradniczą.


Bontrager Evoke WSD – Podstawowy but w kolekcji tej marki, odznaczający się miękką podeszwą z agresywnym bieżnikiem oraz dobrze wyglądającymi materiałami. Swoją konstrukcją nawiązuje do Rhythmów. Wzmocnienia przyszwy na palcach i po zewnętrznej stronie obuwia. Duża ilość siatki zapewnia dobrą wentylację, natomiast długie rzepy świadczą o tym, że kobiety z wąskimi stopami mogą mieć problem z odpowiednim dopięciem. Wyściółka pod wkładką wykonana z Preszpanu.
Cena: 389 zł
Masa: 690 g
Sztywność: 4 [kN]

Mavic Scorpio – W oczy rzuca się ładny perłowy kolor. Zapięcie za pomocą rzepów i klamry, którą można mocować w dwóch miejscach. Wzmocnienia na palcach i spora ilość paneli wentylacyjnych są zaletami Scorpio. Spora ilość gąbki w okolicach pięty może magazynować wilgoć. Poza tym materiały do budowy przyszwy są ładne i wysokiej jakości. To jedyny but, który znalazł się w kategorii sport, dzięki sztywnej wyścigowej podeszwie.
Cena: 581 zł
Masa: 607 g
Sztywność: 6 [kN]

Northwave Vega SBS – Damski model odznaczający się ciekawą kolorystyką. Liczne i bardzo duże panele wentylacyjne oraz wzmocniona pięta to główne zalety. Zapięcie to system: dwa rzepy i klamra, dodatkowo pasek można regulować, taki system zapewnia dobre dopasowanie nawet do bardzo wąskich kobiecych stóp. Bez wątpienia to but o sportowym charakterze.
Cena: 549 zł
Masa: 661 g
Sztywność: 4 [kN]

Scott MTB Elite Boa – Najtańszy but w prezentacji z komfortowym zapięciem Boa (buty z zapięciem Boa należą do najdroższych) i wspomagająco jednym rzepem. Jego przeznaczenie jest mało sportowe, bardzo miękka podeszwa w połączeniu ze specyficznym bieżnikiem predestynują ten model raczej do enduro czy allmoutain. Świadczy o tym również bardzo miękka i elastyczna przyszwa, bardziej komfortowa niż zapewniająca dobre trzymanie stopy.
Cena: 479 zł
Masa: 628 g
Sztywność: 3 [kN]

Scott MTB Comp Lady– Podstawowy but marki Scott, odznaczający się dobrymi materiałami, estetycznym wyglądem i niską masą. Przyszwa wykonana w konstrukcji szkieletowej z lśniącego materiału o nazwie Fusion Laminate. Buty posiadają wzmocnienia na palcach i piętach. Liczne otwory pokryte siatką poprawiają wentylację. Zapięcie na trzy mocne rzepy.
Cena: 399 zł
Masa: 561 g
Sztywność: 3 [kN]

Shimano SH-WM63 – Przemyślana konstrukcja o sportowym charakterze. Zapięcie za pomocą płaskiej, mocnej klamry oraz dwóch rzepów. Specjalnie dla kobiecej stopy w okolicach pięty znajduje się miękki materiał zapobiegający otarciom. W przedniej części mieści się spory panel wentylacyjny z wytrzymałej siatki. Podeszwa wzmacniana włóknem szklanym z nadlanym agresywnym protektorem.
Cena: 339 zł
Masa: 706 g
Sztywność: 4 [kN]

Shimano SH-WM52 – Zapięcie na trzy sporych rozmiarów rzepy, dzięki czemu dziewczyny z szerokimi stopami nie będą miały kłopotu z dopasowaniem ich do swoich potrzep. Specjalnie dla kobiecej stopy w okolicach pięty znajduje się miękki materiał zapobiegający otarciom. W przedniej części mieści się spory panel wentylacyjny z wytrzymałej siatki. Podeszwa wzmacniana włóknem szklanym z nadlanym agresywnym protektorem. Sporą zaletą jest również przystępna cena - to najtańszy model z całej prezentacji.
Cena: 297 zł
Masa: 635 g
Sztywność: 4 [kN]

Dodano: 2014-04-08

Autor: Tekst: Kuba Chryczyk

Tagi: buty

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Sprzęt 2019

Przedwyścigowe dylematy sprzętowe

Singletrails Lechnica

Malta – Krawędzią klifu