Części z Was być może znane są pikantne anegdoty, jak niegdyś na maszynach Turnera oklejonych naklejkami Kony wgrywał zawody Pucharu Świata zjazdowiec Thomas Misser. Podobnie było w przypadku utytułowanego Erica Cartera, który oficjalnie jeżdżąc w grupie Mongoose, startował na zakamuflowanym naklejkami tej firmy Turnerze DHR, wygrywając m.in. mistrzostwa NORBA w zjeździe i fourcrossie (na szczęście później Turner doczekał się także swoich „oficjalnych” mistrzów, m.in. w cross-country NORBA).

Fragmenty testu:

(...) Cztery wymiary ramy niezależnie od jej rozmiarów (w kolekcji jest ich 6) pozostają nietykalne. Są to: kąt główki ramy (67,7), kąt rury podsiodłowej (73) oraz długość tylnego trójkąta (429 mm) i wysokość suportu (342 mm). Kąt główki ramy momentalnie zdradza „trailową” naturę 5.Spota. 3 stopnie różnicy kąta główki w stosunku do klasycznej maszyny XC, dodają mu dużej drapieżności oraz komfortu na zjazdach. 5.Spot prowadzi się na nich znacznie spokojniej także przy dużych prędkościach, co jest wypadkową nie tylko owego kąta, ale także szerokiej bazy kół (1090 mm). (...)

(...) No cóż, a do maratonów potrzebne będzie wysupłanie kilku groszy na drugi komplet opon. Masa pojedynczej sztuki Kendy na poziomie 602 g świetnie zgrywa się lekkimi kołami opartymi na zestawie z obręczami DT Swiss E540 i piastami Shimano SLX.
Hamulce Formula RX nie należą na pewno do najlżejszych na rynku (351 g), ale bez solidnych „spowalniaczy” po prostu nie ma ostrej jazdy. (...)

Dodano: 2012-03-06

Autor: Tekst: Sebastian Nagło, zdjęcia: Dominika Skonieczna, Daniel Klawczyński,

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Sprzęt 2019

Przedwyścigowe dylematy sprzętowe

Singletrails Lechnica

Malta – Krawędzią klifu