Przedstawiciel: Velo, tel. (0-32) 232-83-77,
www.velo.com.pl
Cena:
trenażer i-Magic T1900 - 2599 zł /2002
rama sterująca T1905 - 599 zł / 2002
 
Wymagania systemowe : Procesor - 500 Mhz (Pentium III) lub lepszy
Pamięć - 128 Mb lub więcej
Dysk twardy - 200 Mb wolnego miejsca
Karta grafiki - GeForce OpenGL z akceleratorem graficznym i 32 Mb pamięci
Inne - port USB, karta dźwiękowa
System operacyjny - Windows 95, 98, 98SE, ME, 2000, XP

FUNKCJA
Każdy, kto choć raz próbował trenażera wie, że trzeba bardzo silnej motywacji i hartu ducha, aby zmusić się do regularnych treningów na tym urządzeniu. Aby zwalczyć monotonię i uatrakcyjnić treningi firma Tacx przedstawiła system i-Magic - swoiste połączenie profesjonalnego przyrządu treningowego z grą komputerową. Specjalne oprogramowanie generuje na ekranie komputera środowisko 3D (teren oraz innych zawodników), w którym odbywają się jazdy. Komputer steruje pracą trenażera symulując podjazdy i zjazdy, wyświetla wszystkie dane treningowe, a także umożliwia ich archiwizację, porównania i obróbkę.
FORMA
Testowany przez nas zestaw składał się z trenażera T1900 (z elektromagnetycznym oporem) z systemem i-Magic oraz specjalnej ramy sterującej Tacx T1905 przenoszącej rzeczywiste ruchy kierownicy do wirtualnej rzeczywistości symulacji komputerowej (urządzenie to jest dostępne jako opcja). Montaż całości (wraz z ramą sterującą), niezbędne regulacje oraz podłączenie zajmują co najmniej godzinę czasu. Na kierownicy montujemy specjalny panel, który stanowi centrum systemu i-Magic.
W nim zbiegają się wszystkie kable z poszczególnych elementów trenażera (czujnika kadencji, sterowania i oporu, stanowi także odbiornik dla monitora pracy serca), a dopiero z niego kablem USB całość podłączana jest do komputera.
JAZDA
Działanie w programie powinniśmy zacząć od rejestracji siebie jako nowego zawodnika. Program prócz imienia, nazwy teamu (można stworzyć swój własny) zapyta nas o dane typu: masa, rok urodzenia, wzrost i na ich podstawie wyliczy optymalne dla nas zakresy pracy serca, tętno maksymalne oraz spoczynkowe (dane te możemy skorygować wg uznania). Trening najlepiej rozpocząć od wyboru miejsca, ponieważ w dużym stopniu determinuje ono rodzaj i charakter ćwiczeń. Na płycie dostępne są dwie lokalizacje: tor kolarski (CycleDream), oraz druga "plenerowa" (Capricorn), gdzie możemy odbywać jazdy w terenie  o zróżnicowanym ukształtowaniu (można dokupić CD z dodatkową lokalizacją Forest Park, gdzie dostępne są także trasy MTB). W ramach każdego z nich mamy do wyboru kilkanaście wyścigów, różniących się długością, przebiegiem trasy oraz różnicą wzniesień. Możemy także tworzyć własne wyścigi, o dowolnej długości i przebiegu. Po wyborze wyścigu dobrze jest zaglądnąć do menu ustawień szczegółowych, gdzie można wybrać typ roweru MTB, szosowy lub torowy, czy jedziemy z opcją sterowania, z jakiego widoku będziemy oglądali świat (dostępne są trzy: z oczu kierującego, zza rowerzysty i widok ze śmigłowca) oraz jeszcze kilka innych detali.


Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Dodano: 2002-12-31

Autor: Tekst: Paweł Kisielewski, Zdjęcia: Tacx

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920