Wprowadzając na rynek rowery górskie dla dzieci Canyon nie mógł po prostu zrobić małych rowerków, ale przeanalizował co wpływa na wygode i bezpieczeństwo małych użytkowników i dorzucił do tego kozacki wygląd.


Malowanie jest inspirowane najwyższym modelem Strive oraz równie szybkim Exceedem. Trzy modele: Offspring AL 16, Offspring AL 20 i Grand Canyon AL 24 różnią się nie tylko rozmiarem koła, ale również komponentami dostosowanymi dla konkretnej grupy wiekowej dzieci.


Model najmniejszy przeznaczony jest dla pociech o wzroście 98-110 cm i wbrew nazwie ma przednie koło 18” a tylne 16”. Jak tłumaczy Canyon zastosowanie większego przedniego koła pomaga przy przetaczaniu się po przeszkodach. A do tego rower wygląda naprawdę oryginalnie, a solidne opony nadają mu wygląd traktorka. Żeby młody entuzjasta dwóch kółek mógł skupić się na przyjemności zastosowano dwubiegową piastę SRAM Automatix, która zmienia biegi sama. Przedni widelec wyposażono w sztywną oś jak w dorosłych rowerach. 20 calowy Offspring ma napęd 1x9 oparty na komponentach SRAM, sztywne osie z tyłu i z przodu i przeznaczony jest dla dzieci o wzroście 110-125 cm. Grand Canyon AL 24 wyposażono w ten sam napęd co mniejszego brata, za to z przodu znalazł się amortyzator ze sprężyną powietrzna Spinner przystosowanym do lekkich rowerzystów. Rower przeznaczony dla młodzieży o wzroście 120-153 cm. Wszystkie Canyonki wyposażono w hydrauliczne hamulce SRAM Level. Dla bezpieczeństwa na mostku znalazł się gumowy ochraniacz zasłaniający śruby a korby wyposażono w osłonę.


W końcu nasze pociechy mogą mieć rowery jak ich tatusiowie i mamusie.

Dodano: 2017-03-02

Autor: Tekst: bikeBoard (RC), foto: Canyon

Tagi: dzieci, canyon

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920