Rower wyprodukowany został z myślą o użytkownikach ostrokołowych maszyn. To pierwsza próba wkroczenia na rynek rowerów „fixed-gear” podjęta przez markę Scapin.

Swoim wyglądem ma przypominać oldschool’owe szosówki z lat ’80. Dokładnie takie, jakie używa się do własnoręcznej przeróbki, w zaciszu dziadkowego garażu.

Urok stalowego roweru sprzed lat ma zostać połączony z najnowszą technologią. Scapin twierdzi, iż ten model jest odzwierciedleniem wieloletniego doświadczenia firmy w produkcji stalowych ram. Inspiracją stali się rowerowi kurierzy. Eleanor ma umożliwiać szybkie i wygodne pokonywanie miejskiego zgiełku. Do tego posiada bardzo eleganckie i stonowane malowanie.

Typowy miejski „singiel speed” to bardzo oszczędny w formie rower. Co wyróżnia dodatkowo ten model, to możliwość zastosowania hamulców oraz poprowadzenie przewodów zmiany biegów. Taka opcja ucieszy z pewnością zwolenników nieco mniej surowej budowy miejskiego przecinaka. Górna rura ramy ma posiadać spory slopping i łączyć się z nowoczesną (niegwintowaną) główką.

Dostępne kolory: kremowo-biały, zielono-niebieski i czarny. Cena nie jest jeszcze znana.

Dodano: 2012-04-05

Autor: bikeBoard (JŚ)

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB