Nowy miernik Stages Power LR daje niezależny pomiar mocy prawej i lewej nogi. Dzięki temu, bardzo popularne mierniki na naszym rynku stały się jeszcze bardziej dokładne, dając znacznie więcej danych z każdego treningu.

Nowy model współpracuje z komputerami rowerowymi za pomocą ANT+ oraz Bluetooth Smart, oczywiście firma rekomenduje użytkowanie miernika z komputerem Stages Dash, z którym uzyskuje największą funkcjonalność. Jego parametry są bardzo przekonywujące. Masa to tylko 35 g. Stopień wodoodporności IPX7 umożliwia trening nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych bez obawy o jego zalanie czy uszkodzenie.

Miernik zasilany jest za pomocą okrągłych baterii 2032, które zapewniają pracę nawet do 175 godzin. Nowy model będzie również sprzedawany w wersji jednostronnej. Stages R z pomiarem w korbie jest kompatybilny z każdą ramą (co nie było możliwe w przypadku miernika na lewym ramieniu) a dodatkowo można go sparować ze starszą generacją produktów tej marki, która montowana była w lewym ramieniu. Dzięki temu uzyskujemy w pełni funkcjonalny pomiar na obie nogi. Oczywiście w starszych modelach można z łatwością aktualizować oprogramowanie dla uzyskania wszystkich funkcji. Na razie model LR oferowany jest z korbami Shimano Dura – Ace oraz Ultegra a jego cena wynosi odpowiednio 1299 i 999 EUR. Wersja jednostronna R to koszt 799 EUR w przypadku Dura – Ace i 699 EUR za Ultegrę.

Potwierdzeniem najwyższej jakości i funkcjonalności mierników Stages jest współpraca z Teamem Sky. A dobry stosunek jakości do ceny spowodował wysoką popularność produktów wśród polskich kolarzy. Czekamy na kompatybilność nowego modelu z większą paletą korb w tym z wersjami MTB.

.

Dodano: 2018-01-11

Autor: Tekst: KCh

Tagi: miernik mocy, stages

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920