ROX 12.0 SPORT to najnowszy komputer rowerowy firmy SIGMA, wyposażony w odbiornik GPS. Oprócz funkcji treningowych znanych z innych urządzeń z serii ROX, komputer rowerowy ROX 12.0 wyposażony został w zupełnie nowy system nawigacyjny oparty na mapach, który dla każdego profilu sportu wyznacza optymalną trasę zarówno mieście, jak i w terenie.

3-calowy kolorowy wyświetlacz transrefleksyjny o dużej rozdzielczości gwarantuje znakomitą czytelność przy świetle słonecznym oraz zachwyca nowoczesnym, graficznym interfejsem użytkownika, który można łatwo i intuicyjnie obsługiwać zarówno przy użyciu ekranu dotykowego, jak i sześciu przycisków na obudowie. Bardzo praktyczny jest dedykowany przycisk pozwalający na wyświetlenie menu głównego w dowolnej chwili.


Komputer rowerowy ROX 12.0 opracowano z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności. Dlatego urządzenie to wyróżnia się nie tylko solidną obudową, lecz także szybkim wyznaczaniem tras oraz płynnym wyświetlaniem map. Łatwe w użyciu oraz szybkie łącze Wi-Fi pozwala na wczytywanie danych do chmury SIGMA CLOUD oraz do wybranych portali treningowych, a także na bezpośrednie pobieranie tras z portali Komoot, Strava oraz GPSies i wykorzystywanie ich do nawigacji podczas treningu. W celu przeprowadzenia szczegółowej analizy, dane treningowe można wyświetlić w aplikacji SIGMA LINK lub w programie DATA CENTER.


Trening

Komputer rowerowy ROX 12.0 można szybko dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika. Korzystając z profilu sportu można dla każdego typu roweru indywidualne skonfigurować widok treningu, czujniki, a nawet opcje wyznaczania.
Graficzny interfejs użytkownika zapewnia dostęp do segmentów Strava Live, treningów, profilu wysokości oraz wielu innych atrakcyjnych funkcji. Korzystając z uniwersalnych szablonów można uporządkować wszystkie dane tak, aby zapewnić przejrzystość i dobrą czytelność informacji.

ROX 12.0 współpracuje z czujnikami zgodnymi z protokołem ANT+, dzięki czemu zapewnia dostęp do różnorodnych informacji dotyczących tętna, wysokości, dystansu, czasu oraz otoczenia. Ponadto, komputer rowerowy ROX 12.0 SPORT jest kompatybilny z systemami przerzutek elektronicznych Shimano Di2, SRAM eTap oraz Campagnolo EPS.

Osoby korzystające z mierników mocy mają zapewniony dostęp do specyficznych współczynników opartych na mocy, takich jak TSS®, NP® i IF®, a także wartości OCA i OCP miernika Rotor 2INpower.


Nawigacja
System nawigacyjny ma praktycznie nieograniczone możliwości wyznaczania tras. Oprócz standardowych funkcji, takich jak bezpośrednie wpisywanie adresu, „punkty zainteresowania” (POI), swobodne wskazywanie punktu na mapie, czy wprowadzanie współrzędnych, jest też dostępna innowacyjna funkcja „Draw my Route” (narysuj moją trasę). Dzięki niej można narysować na mapie dowolną linię, na podstawie której komputer rowerowy ROX 12.0 w kilka sekund wyznaczy odpowiednią trasę. Fabrycznie zainstalowano mapy OSM 20 krajów Europy. Inne mapy można pobrać bezpośrednio do komputera ROX 12.0 – mapy są oczywiście bezpłatne i zgodne z najnowszymi danymi.

Łączność
Łącze Wi-Fi pozwala na w pełni automatyczne i szybkie przesyłanie danych z urządzenia do chmury SIGMA CLOUD. Dzięki temu dane treningowe są dostępne bezpośrednio w w aplikacji SIGMA LINK i programie DATA CENTER. W komputerze ROX 12.0 w pełni zintegrowano też interfejs portali Komoot, Strava, GPSies oraz TrainingPeaks. Dzięki łączu Wi-Fi, wybrane segmenty Live oraz trasy są szybko i bezpośrednio przesyłane do komputera rowerowego.


Akcesoria
Komputer rowerowy ROX 12.0 jest oferowany w standardowych wersjach kolorystycznych, „szarej” i „białej”. Osoby ceniące indywidualność mogą dostosować wygląd komputera ROX 12.0 korzystając z wymiennych obudów w trzech kolorach. Do każdej wymiennej obudowy są dołączone zestawy przycisków w trzech kolorach, które pozwalają na skomponowanie różnych wariantów kolorystycznych. Wymienne obudowy są dostępne jako opcjonalne akcesoria.
Komputer rowerowy ROX 12.0 będzie dostępny w sklepach internetowych oraz specjalistycznych od 4 czerwca 2018, zarówno oddzielnie (sugerowana cena detaliczna 395,- €) lub w zestawie z czujnikami (sugerowana cena detaliczna 475,- €). Wraz z komputerem jest dostarczany uchwyt do montażu na wsporniku kierownicy oraz uchwyt do montażu na kierownicy. W skład zestawu z czujnikami wchodzi dodatkowo monitor pracy serca R1 DUO oraz czujnik prędkości i kadencji R2 DUO.

Dodano: 2018-06-06

Autor: materiały prasowe SIGMA SPORT, foto: SIGMA SPORT

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920