Dla niektórych są niepotrzebnym ciężarem, brzydkim dodatkiem, dla innych elementem wyposażenia, bez którego nie wyobrażają sobie roweru. Brutalna prawda jest taka, że jesienią lepiej mieć błotniki niż mokrą, zimną d… Przed zakupem trzeba tylko dobrze zastanowić się, w jakich warunkach będą używane. Od tego zależy kształt, wielkość i mocowanie.

„[…] Odbudowanie zasobów ciepła graniczy z cudem, nie pomaga coraz mocniejsza jazda i ciepła herbata na kolejnym bufecie, na którym lista zaopatrzenia jest równie długa co rząd stołów, na których je rozstawiono. Z trzęsącymi z zimna wargami wymawiam pierwsze obawy co do przyszłości. Dalej było już tylko gorzej. […] Z pętli do Bad Ischl pamiętam jedynie mrożącą krew w żyłach melodię bezwładnie szczyrkających zębów, kłopoty z utrzymaniem palców na klamkach, ścianę deszczu i łzy towarzyszące agonii ponownej wspinaczki pod Huttenkalm. […]” Relacja przemoczonego Jarka Hałasa z Salzkammergut Trophy (na zdjęciu).

1. Polisport Mississipi
Komplet wąskich błotników do kół 26” i 28, przeznaczonych do hamulców typu v-brake. Specjalne zwężenia dla ramion hamulców. Masa: 322 g (kpl.). Cena: 30 zł.

2. Simpla Raptor XL
Przedni także do widelców amortyzowanych. W zestawie 3 końcówki do różnych średnic sterówki. Tylny z dwupunktowym mocowaniem do ramy hardtaila osłania całe koło. Pasuje do kół 26” i 28”. Błotniki te są kompatybilne z hamulcami v-brake. Masa: 347 g (kpl.). Cena: 34,99 zł.

3. Orion
Pełne błotniki o szerokości 58 mm do kół 26” i 28” wraz z chlapaczami oraz odblaskiem. Możliwość regulacji wysokości błotnika. Masa:571 g (kpl.). Cena: 59 zł.

4. Simpla RPZ X-Lide MTB 26
Pełne błotniki szerokości 51 mm do kół 26”. Wykonane z aluminium i tworzywa sztucznego (polietylen). Błotniki wyposażone w grube pojedyncze wsporniki z ocynkowanej stali oraz chlapacze. Tylny posiada regulację dostosowując się do różnego typu ram. Masa: 459 g (kpl.). Cena: 51,95 zł.

5. Futura Sport
Błotniki do kółek 26”. Wykonane z giętkiego tworzywa odpornego na złamanie. Tylny błotnik posiada regulację dostosowującą do różnych ram. Tylny dla podniesienia wytrzymałości posiada dodatkowy zaczep zakleszczający się o poprzeczkę ramy hardtaila i kilkustopniową, twardo działającą regulację. Masa: 221 g (kpl.). Cena: 25,90 zł.

6. UNI 654FR + 64D2
Komplet błotników mocowany pod hamulce v-brake. Tylny wyposażony w długie ramię i jeden regulowany przegub z pokrętłem. Mocowanie do sztycy „cybantem”. Masa: 309 g. Cena: 19 zł (kpl.).

7. Futura Basic
Zestaw błotników na przód i tył. Wykonany z elastycznego tworzywa odpornego na wyginanie. Mocowanie do ram hardtaili i amortyzatorów z hamulcami typu v-brake. Tylny posiada lekko działającą regulację przesuwania. Ruchoma obejma błotnika mocowana do rury podsiodłowej. Masa: 221 g (kpl.). Cena: 12,90 zł.


Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Dodano: 2009-10-10

Autor: Tekst: Artur Żylski

Tagi: błotniki, błoto

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920