Szybki, mocny i wszechstronny... a teraz w zasięgu większej liczby rowerzystów. Oryginalny Switchblade na nowo zdefiniował, jak sprawny i wszechstronny może być rower górski.


Pivot debiutuje z bardziej przystępną cenowo aluminiową wersją, która zapewnia tą samą innowacyjną geometrię, zawieszenie i osiągi na szlaku szerszemu gronu odbiorców. Carbonowy Pivot Switchblade zadebiutował w 2016 roku szybko zdobywając uznanie.

W modelu Switchblade, Pivot zapoczątkował stosowanie Super Boost Plus 157 w rowerach szlakowych. Szersza tylna oś umożliwia nie tylko budowanie sztywniejszych tylnych kół i ram, ale także pozwala Pivotowi zbudować model z ogromem miejsca na oponę i jedne z najkrótszych ogonów na rynku.

Efektem końcowym jest agresywny rower typu trail/enduro, który jest stabilny, a także zwinny i doskonale sprawdza się w połączeniu z kołami 29 lub 27,5+.

Nowy aluminiowy Switchblade oferuje teraz tę samą wszechstronność, funkcje i osiągi w bardziej przystępnej cenie.


Aluminium Switchblade i Switchblade Carbon mają tą samą progresywną geometrię, zawieszenie i 135 milimetrów sprawnego, a jednocześnie czułego zawieszenia dw-link ™.

Zastosowanie naszej nowej generacji hydroformowanego aluminium pozwoliło nam osiągnąć taką samą wytrzymałość, sztywność i osiągi na szlaku, jak węglowe wersje Switchblade-a - mówi prezes i dyrektor generalny Pivot Cycles, Chris Cocalis. Różnica polega na tym, że więcej osób może teraz doświadczyć tego dla siebie.


Zajęło to lata - mówi Cocalis - rozwinięcie zaawansowanych technik kształtowania, które umożliwiły nam zbudowanie ultralekkiej ramy aluminiowej, która przechodzi takie same testy wytrzymałości i sztywności, jak nasze modele węglowe. Zrobiliśmy to. Oba modele Switchblade są idealne dla jeźdźców chcących zmierzyć się z agresywnym terenem. W trybie 29'' ma pewny siebie i zabawowy charakter. W trybie 27,5+, Switchblade jest jeszcze bardziej stabilny, ale z absolutnie nierealnym poziomem trakcji. Teraz aluminiowy Switchblade stawia te osiągi dla większej ilości rajderów.


Dodano: 2018-04-20

Autor: Źródło: informacja prasowa

Tagi: Pivot

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Sprzęt 2019

Przedwyścigowe dylematy sprzętowe

Singletrails Lechnica

Malta – Krawędzią klifu