LATA SPĘDZONE W BRANŻY ROWEROWEJ SKUTECZNIE UODPORNIŁY MNIE NA WSZELKIE „CUDOWNE” PREPARATY, DLATEGO DO OBIEKTU TESTOWEGO PODSZEDŁEM Z ZAWODOWYM NIEDOWIERZANIEM I REZERWĄ.


Jednak trwały one niespodziewanie krótko, jakieś 3 minuty, czyli dokładnie tyle ile demonstracja, w trakcie której pod wpływem użytego preparatu spod warstwy błota i brudu ukazały się świecące metalicznie komponenty napędu. Preparat Fenwicks po rozpyleniu przybiera postać obfitej piany, która utrzymuje się na czyszczonej powierzchni i aktywnie wiążąc brud ułatwia jego rozpuszczenie i usunięcie. Bezpośrednie aplikowanie na łańcuch i kasetę jest zdecydowanie szybsze i wygodniejsze od płynnych odtłuszczaczy, a ponieważ nie zawiera kwasów i rozpuszczalników to nie musimy się obawiać, że skapnie na carbonową ramę czy oponę. Pianka jest biodegradowalna i nieszkodliwa dla środowiska, dlatego po operacji wystarczy spłukać ją wodą z wiaderka. Aby czyszczenie przyniosło jak najlepsze efekty warto stosować się do krótkiej procedury, którą szczegółowo pokazuje film na końcu artykułu, jest też ona opisana na stronie dystrybutora. Cały proces naprawdę zajmuje parę minut i nie wymaga demontowania elementów napędu, wszystko odbywa się bezpośrednio na rowerze, trzeba tylko zadbać o możliwość kręcenia napędem w obie strony. Zdecydowanie zalecamy nabycie także specjalnej gąbki (14 zł) która dzięki nacięciu, przez które przesuwa się łańcuch, pozwala porządnie go wyczyścić. Materiał, z którego ją zrobiono jest bardzo trwały, nasz egzemplarz po wykonaniu parudziesięciu myć nadal jest w pełni sprawny. Drugim akcesorium które warto mieć, jest szczotka pozwalająca dotrzeć w zakamarki kasety. Cena pianki wydaje się dość wysoka, jednak trzeba zaznaczyć, że 500 ml opakowanie spokojnie wystarcza na ok. 50 operacji czyszczenia, czyli jest to inwestycja mniej więcej na cały sezon.


O tym jak działa pianka możecie przekonać się na własne oczy (lub na własnym napędzie), wystarczy podejść do stanowiska SPA Fenwick’s, które działa w ramach profesjonalnego serwisu rowerowego Aj’s Cycle Workshop na każdej edycji Bike Maratonu.


PRZEDSTARTOWE CZYSZCZENIE ŁAŃCUCHA W 3 MINUTY

Dodano: 2016-10-05

Autor: Tekst: Paweł Kisielewski

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920