Orbea przedstawia nowy, dynamiczny i dopasowany do Twoich potrzeb rower - Avant. Rama zbudowana z włókna węglowego jest kompatybilna z hamulcami tarczowymi lub szczękowymi oraz przerzutkami mechanicznymi lub elektronicznymi.

Rower został zbudowany w technologii Carbon Monocoque - ten proces konstrukcyjny pozwala na stworzenie ramy w jednym kawałku unikając łączenia ze sobą oddzielnych części. Dzięki temu gwarantuje najlepszą wydajność, niską wagę oraz trwałość. Orbea oferuje swoim użytkownikom dożywotnią gwarancję na każdą ramę. W rowerze zainstalowano wciskany suport i taperowaną główkę sterową. Ruchomy hak pasuje do piast zarówno 130 mm jak i 135 mm, tak więc dobór kół nie powinien stanowić problemu. Orbea Avant to model stworzony dla pasjonatów kolarstwa szosowego. Ponadto projekt z założenia od samego początku opierał się na najnowszej rewolucji w szosie – hamulcach tarczowych.

Szeroki wybór rozmiarów (47, 49, 51, 53, 55, 57 i 60) pozwoli każdemu na idealny dobór. W zależności od rozmiaru rower może mieć dwie różne wersje widelca w celu zapewnienia swojemu użytkownikowi jak najlepszej jakości jazdy. Najmniejsze rozmiary (47, 49 i 51cm) wyposażone są w widełki 53 mm, a większe rozmiary w widełki 43 cm. W ten sposób Orbea zapewnia prawidłową geometrię i niezawodność w trakcie kierowania.

Rower można dodatkowo wyposażyć w błotniki, bagażnik oraz założyć opony nawet do 28 mm szerokości. Avant jest dostępny w 3 różnych malowaniach.

Nazwa roweru pochodzi od wyścigu Pax Avant, organizowanego na pamiątkę historii, która zdarzyła się blisko 650 lat temu.

W 1375 roku mieszkańcy dwóch dolin w Pirenejach – Doliny Roncal w regionie Nawarra, w Hiszpanii oraz Doliny Baretous, znajdującej się po francuskiej stronie, po wielu sporach o granice tych sąsiednich terytoriów zawarli pokój. Lokalni urzędnicy w końcu doszli do porozumienia, zgodnie z którym Galowie mieli corocznie oddawać trzy krowy do Nawarra.
Ta tradycja nadal jest obchodzona co roku w lipcu. W przedsięwzięciu biorą udział politycy oraz mieszkańcy każdej z dolin. Podobnie jak w poprzednich latach wybiera się trzy zwierzęta. Ten czyn wyrażany jest w słowach „Pax Avant” ( Niech nastanie pokój ).

Orbea organizuje rowerowy „tour” poprzez oba malownicze terytoria w Pirenejach. „Pax Avant” to dwie trasy: pierwsza wyprawa to 124 km, a druga dłuższa to 211 km. Krótsza trasa obejmuje mityczne miejsca takie jak Laza, Orhy, Lie Col, Col de Labays i inne. Celem są niezapomniane wrażenia oraz kontakt z naturą. Krótsza trasa jest intensywna i piękna.
Dłuższa trasa przebiega przez wiele tych samych miejsc co krótsza, ale stanowi większe wyzwanie i możliwe, że oferuje bardziej imponujące widoki z korony w Pirenejach. Trasa prowadzi przez takie miejsca jak Laza, Orhy, Bagargui, Issarbe, Loe Col i inne. Jesteś gotów podjąć to wyzwanie?

Dodano: 2013-07-05

Autor: Źródło: Orbea

Tagi: szosa, Orbea

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Sprzęt 2019

Przedwyścigowe dylematy sprzętowe

Singletrails Lechnica

Malta – Krawędzią klifu