Za tydzień już nic w świecie rowerowym nie będzie przypominało tego, do czego się przyzwyczailiśmy. Bezpowrotnie kończy się era, jaką znamy. Czy już wkrótce szosówkami będziemy odbywać epickie wyprawy po bezdrożach (na zdjęciu Specialized Secteur)? Czy rowery nurtu XC będą wyglądać jak przełajówki z hamulcami tarczowymi? Jak będzie się pedałować i ile skoku w amortyzatorach trzeba będzie mieć, żeby wybrać się w góry? Wyruszamy w kolejną, i nie ostatnią w tym roku, podróż w czasie. Przed nami maraton targów i nowości 2011, na następnych stronach już wschodzi słońce. Wystarczy spojrzeć w przyszłość.
Mountain King II
Umarł król, niech żyje król! Nowa opona Continentala zrywa z dotychczasowym pędem Contiego do oryginalności wzorów bieżnika. Poprzednia wersja trójkątnych kostek bieżnika rozwiała się niczym pył wzniecony skręcającym Mountain Kingiem drugiej generacji (zdjęcie z prawej pokazuje testy tej opony przeprowadzone w Słowenii). Nowa opona zdecydowanie odważniej wkracza na terytorium enduro, widać to nie tylko po dostępnych szerokościach 2,2” oraz 2,4”, ale i po całkiem nowym bieżniku. Ma on dość gęsto ustawione i szeroko rozstawione boczne klocki, za to na czole bieżnika jest znacznie swobodniej. Względem poprzedniej wersji klocki są wyższe i kwadratowe, co zapowiada znakomite oczyszczanie się z błota i pełne agresji hamowania oraz napędzanie. Mogą to być także atrybuty korzystne dla użytkowników XC, zwłaszcza wersja RaceSport (530 g) jest odpowiednia na coraz trudniejsze i kamieniste trasy. Nowy Król będzie produkowany w pięciu wersjach, w tym najtańszej drutowej (2,2” - 680 g), wersji 29” (800 g) i UST (2,2” - 820 g). Po latach stosowania oplotu Supersonic nadszedł czas na zmiany. Race Sport to udoskonalona z pomocą zawodników konstrukcja opony Continentala. Nowe opony mają być bardziej uniwersalne w różnych warunkach.


Pełen tekst artykułu zamieściliśmy w wydaniu papierowym bikeBoard 9/2010 (gdzie kupić). W artykule możecie przeczytać o nowej oponie Continentala, lampkach Knog, amortyzatorze Marzocchi i Suntour, pedałach Syncrosa oraz komponentach z grupy PRO. Dodatkowo zaprezentujemy Wam opony Mavic, hamulce Magura oraz korby E13. Nie zabraknie też designerskich nowości. Wyszukaliśmy dla Was stylowy koszyk ze zintegrowaną kierownicą, eko gadżety od firmy Fahrer, a z gatunku czegoś do ubrania prezentujemy ciuchy od Dirt Foundation, Triple2 oraz Outlier. Dodatkowo Alpina przygotowała na najbliższy sezon nową kolekcję okularów oraz „dzikie” kaski. Z rowerowych nowości zobaczycie Cannondale, Felt, Cervelo, Look, Lapierre, Fixie oraz GT i Mondraker.

Dodano: 2010-09-30

Autor: bikeBoard

Tagi: Lapierre, Cannondale, Marzocchi, Continental, Mavic, PRO, Mondraker, Look, GT

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920