Uebler X21S DC: pierwszy bagażnik do przewozu 2 rowerów na haku holowniczym auta wyposażony w czujniki parkowania.


Włączenie wtyczki zasilającej światła bagażnika do przewozu rowerów na haku zwykle automatycznie wyłącza samochodowy system czujników cofania. Sam zaś bagażnik zamontowany z tyłu wydłuża auto o dobrych kilkadziesiąt centymetrów, dodatkowo utrudniając cofanie szczególnie po zmroku. Świadoma tego problem firma Uebler wprowadziła do oferty bagażnik eliminujący te niedogodności: Uebler X21S DC (Distance Control), wyposażony w unikalny, innowacyjny system ułatwiający cofanie i parkowanie.


Bagażnik Uebler X21S DC bazuje na standardowym, całkowicie składanym modelu Uebler X21S i - zachowując wszystkie parametry użytkowe protoplasty – dodatkowo zapewnia niespotykany w innych bagażnikach komfort i bezpieczeństwo przy cofaniu i parkowaniu z zamontowanymi rowerami. Wyposażony jest w 2 wysokiej klasy, szerokokątne czujniki wmontowane w podkładkę pod tablicę rejestracyjną oraz odbiornik z wyświetlaczem włączany w gniazdo zapalniczki auta. Czujniki komunikują się z odbiornikiem przez bezpieczny sygnał radiowy (40Hz), co nie zakłóca komunikacji z autem innych urządzeń takich, jak np. telefon wykorzystujących w tym celu Bluetooth. Duży kąt pracy czujników pozwala na skuteczne monitorowanie przestrzeni nawet za szerokim samochodem.


System jest całkowicie skonfigurowany i uruchamia się automatycznie po włączeniu wstecznego biegu, zaś każda aktywacja uruchamia równoczesną procedurę auto-diagnostyczną.


Podczas cofania odbiornik sygnalizuje zbliżanie się przeszkody na dwa sposoby:
• akustycznie narastającym sygnałem dźwiękowym
• wizualnie na ekranie wyświetlacza podając równocześnie odległość od przeszkody


Zarówno poziom dźwięku, jak i jasność wyświetlacza są regulowane. Użytkownik może także wybrać jeden z 4 kolorów podświetlenia ekranu najbardziej odpowiadający jego upodobaniom i pasujący do koloru podświetlenia instrumentów pokładowych auta.


System pracuje w szerokim zakresie temperatur od -30°C do +80°C, a wszystkie elementy zewnętrzne są wodoodporne. Opracowany został zgodnie z europejską normą EuroBE. Pozostałe parametry bagażnika Uebler X21S DC są tożsame z bazowym modelem X21 S. Bagażnik umożliwia przewóz dwóch rowerów, wyróżnia go wyjątkowa łatwość montażu na haku holowniczym oraz niezwykle zwarta, stalowo-aluminiowa konstrukcja, umożliwiająca całkowite złożenie bagażnika do wymiarów niewielkiej walizki, co kapitalnie ułatwia przenoszenie i przechowywanie.


Mimo niewielkiej masy własnej, wynoszącej zaledwie 13,5 kg bagażnik pozwala na przewóz rowerów o łącznej masie do 60kg, a każdy z nich może ważyć nawet 30kg. Duża, wynosząca 220 mm odległość między szynami ułatwia transport zwykle szerszych rowerów elektrycznych i istotnie ogranicza ryzyko ich uszkodzenia podczas mocowania i przewozu. Bagażnik mieści rowery o rozstawie osi do 130 cm.


Koła rowerów mocowane są do szyn przy pomocy wygodnych pasków zębatych z mechanizmem zapadkowym. Uchwyty do ram są odłączane, ułatwiając mocowanie rowerów. Obejmują ramy okrągłe o średnicy do 75 mm i owalne o przekroju do 75x45 mm. Wygodny mechanizm odchylania bagażnika uruchamiany dużym, łatwo dostępnym pedałem, umożliwia dostęp do bagażnika samochodu także z zamontowanymi rowerami. Zamki zabezpieczają zarówno przewożone rowery, jak i mocowanie bagażnika na haku holowniczym.


Bagażnik Uebler X21S DC , jak wszystkie inne modele tego producenta, wyposażony jest w miejsce na tablicę rejestracyjną i pełny zestaw świateł tylnych, zasilany przy pomocy standardowej wtyczki z 13 bolcami. Dzięki temu w zestawie są także światło cofania i szczególnie ważne światło przeciwmgielne, których nie mają bagażniki zasilane przy pomocy wtyczki z 7 bolcami. Niemiecki certyfikat TUV, pozwala na legalne używanie bagażników Uebler we wszystkich krajach europejskich.


Obrazu całości dopełnia dostępna opcjonalnie wygodna torba, która ułatwia przechowywanie i przenoszenie złożonego bagażnika. Pozwoli także uniknąć zabrudzenia wnętrza auta, gdy zechcemy schować w nim zdemontowany bagażnik po podróży w deszczu czy kurzu. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników firma Uebler jako jeden z nielicznych producentów informuje o konieczności sprawdzenia wartości dopuszczalnego nacisku na kulę haka holowniczego, uzależniając od niej dopuszczalną ładowność bagażnika.

Dane techniczne Uebler X21 S DC (Distance Control)
Ilość rowerów 2
Wymiary (dł. x wys. x szer.) cm 119 x 77 x 64
Wymiary po złożeniu 63 x 24 x 64
Masa (kg) 13,5
Ładowność (kg) 60 kg
Rozstaw osi roweru (cm) 130
Odległość między szynami (mm) 220
Zasilanie standardowa wtyczka z 13 bolcami
Tablica oświetleniowa kompletna ze światłami cofania i przeciwmgielnymi
Wyposażenie dodatkowe system DC ułatwiający cofanie i parkowanie
Atest TÜV i euroBE tak
Gwarancja 3 lata
Rekomendowana cena detaliczna 3.999,-

Dodano: 2016-06-08

Autor: Źródło: Uebler

Tagi: bagażnik

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920