Włoski producent po wchłonięciu linii opon MTB z dotychczasowej kolekcji Geax nie zasypia gruszek w popiele i poszerza swoją ofertę o zupełnie nowe dla siebie produkty. Deamion to koła przeznaczone do lekkiego enduro. Mają aluminiowe obręcze o szerokości aż 28 mm, do tego są asymetryczne dzięki czemu mają być bardzo sztywne. Oczywiście obręcze są „tubeless-ready”.
Koło zapleciono 28, cieniowanymi szprychami, prostymi na końcach. Skonstruowane przez Vittorie i produkowane we włoszech piasty zaopatrzone są w 2 łożyska w przednim kole oraz 4 w tylnym i przyjmą jedynie tarcze w standardzie centerlock. Jednak opcjonalnie dostępne będą adaptery pod tarcze na 6 śrub. Podobnie wygląda sprawa z bębenkami XD od SRAM na 11 biegów. Koła występować będą w wersji 27,5 i 29 cali. W zestawie z kołami można używać opon Vittoria Goma. Stworzone do enduro jeszcze przez Kena Avery z Geax łączą w sobie niskie opory toczenia rodem z XC z przyczepnością i odpornością opon DH. Oferowane w trzech wariantach, ze stalową i zwijaną stopką oraz w wersji bezdętkowej ich masa waha się od 730 do 1080 g. Dostępne w rozmiarze 29, 27,5 i 26.

Dodano: 2014-12-10

Autor: Tekst: bikeBoard (KSz)

Tagi: opony, Vittoria

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920