W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję skorzystać z zaproszenia KTM do austriackiego Soelden, by poznać najświeższe szczegóły ich przyszłorocznej kolekcji. Było ciekawie. Mieliśmy okazję pojeździć na kompletnie nowej, w wielu momentach zaskakującej konstrukcji bardzo udanego modelu Myroon – zarówno w wersji klasycznej jak i dla nieco większych (29er). O bardzo pozytywnych odczuciach z jazdy parku area47 w Haiming oraz typowo górskich szlakach wraz z porównaniem obu wersji przeczytacie w najbliższym numerze. Na zachętę napiszemy tylko, że waga spadła poniżej kilograma, zaś wyłącznie czubkiem góry zmian są suport BB30 i poszerzane łożysko główki. Reszta jest naprawdę imponująca.

Spośród coraz bardziej popularnych 29erów w kolekcji KTM znalazły się jeszcze aluminiowe wersje „ekonomiczne” serii Race, która czerpie z geometrii Myroona, ale także 3 całkowicie nowe modele Ultras, które będą podstawą kolekcji 29”.

Drugim z nowych modeli był nieco mniej bogaty w nowinki, ale też ciekawy Phinx, będący następcą testowanego niedawno tasera. Nowa konstrukcja przeszła delikatny lifting uzyskując nieco bardziej zwarty kształt, ale nieco więcej informacji technicznych o tym full’u ( w wersji 26” i 29” – a jak) znajdziecie w numerze papierowym. We wrześniu umieścimy obszerne wrażenia z jazd testowych przeprowadzonych w trakcie pobytu w Austrii.

Dla fanów cienkich opon KTM przygotował kompletnie odświeżoną wersję Revelator’a, która jest jeszcze sztywniejsza, lżejsza, ale i bardziej komfortowa. Co ważniejsze STRADA przejęła znaczną część cech ubiegłorocznego Revelatora. Jazdy w dolinie Oetztal zrobiły na nas dobre wrażenia, a więcej informacji oczywiście w numerze papierowym.

Znaczący wzrost sprzedaży tzw. pedelec (czyt. Pedelek) przełożył się na wzrost liczby tego typu pojazdów w kolekcji Austriaków. W tym roku sprzedano już około 23tys sztuk podczas, gdy w ubiegłym roku zanotowano zaledwie 7tys spośród 10 modeli. W 2012 będzie aż 30 różnych. Należy przyznać, że nastawiony enduro eLycan stanowi bardzo ciekawą propozycję dla fanów epickich wyjazdów niezbyt zorientowanych na podjazd. Opinii na temat innych elektryków, a także opisów zupełnie nowych w kolekcji eShopperów szukajcie w sierpniowym numerze bB.

Dodano: 2011-12-07

Autor: Źródło: bikeBoard- Jarek Hałas, zdjęcia: KTM

Tagi: KTM, 29", hardtail, full, XC, enduro, rowery elektryczne, 2x10, carbon

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920