Testowana koszulka składa się z 5 kawałków dwuwarstwowej dzianiny Fit – po jednym na każdy z rękawów, dwa w miejscu wszycia zamka i stójki oraz jednego na główną część koszulki. Ten ostatni element jest szczególnie ciekawy, wykonany jest bowiem w technologii bezszwowej – plecy i przód koszulki to jedna, tkana na kilka sposobów „rura”. Po wnikliwych oględzinach doliczyliśmy się 4 różnych splotów materiału wykorzystanego w koszulce – na bokach, pod spodem rękawków i na środkowej części pleców przypomina on gęstą siateczkę, podczas gdy w pozostałych rejonach bardziej wygląda na „zwykły” techniczny materiał.

Jest on również bardzo elastyczny i miły w dotyku, nie przypomina syntetycznych tkanin znanych z innych koszulek. Co ciekawe, po założeniu sprawia on wrażenie ciepłego, co początkowo budziło nasze obawy o komfort jazdy podczas upałów. Kończąc opis warto wspomnieć jeszcze o braku metek - logotypy i informacje o materiale zostały umieszczone bezpośrednio na nim. Dodając do tego minimalną ilość szwów, producent minimalizuje ryzyko, że coś użytkownika podczas jazdy obetrze. Testowaliśmy koszulkę w rozmiarze L - o ile bardzo dobrze przylegała ona do tułowia, o tyle rękawki okazały się nieco za luźne. Jako że mniejszy rozmiar był zdecydowanie za mały i pił pod pachami, testerowi pozostało tylko zwiększenie rozmiarów „łapy” zimą na siłowni. Poza detalem związanym z doborem rozmiaru, koszulką Brubecka możemy się tylko zachwycać. Materiał bardzo dobrze odprowadza pot, nawet po solidnym przemoczeniu pod plecakiem po zdjęciu „garba” nie czuliśmy, że koszulka jest mokra. Obawy związane z komfortem podczas jazdy w wysokich temperaturach i z dużą intensywnością również się nie potwierdziły - tester przejechał w koszulce jeden wyścig XC mając wrażenie, że w ogóle się nie spocił (a jechał ile sił w nogach). Starając się znaleźć jakiekolwiek minusy, musimy wypunktować krótki, około 20-centymetrowy zamek (do pewnego stopnia tłumaczą go doskonałe właściwości materiału) i stonowany, może nawet nieco nudnawy design, który nie wszystkim może przypaść do gustu. Podsumowując - koszulka wygląda dobrze i sprawuje się doskonale, co cieszy tym bardziej, że jest to produkt polskiej firmy, wyprodukowany również w Polsce. Materiał, z którego ją wykonano, doskonale spełnia swoje zadania i jest przy tym bardzo elastyczny i miły w dotyku. Bardzo dobry ciuch zarówno dla zawodnika, jak i dla turysty.

Cena: 116 zł

bikeBoard 6/2011 (gdzie kupić)

Dodano: 2011-06-12

Autor: Tekst: Paweł Steinke

Tagi: odzież, test

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920