To nie jest kadr z filmu Tron, ani przegięty fotomontaż, ale najważniejsza cecha tego ciucha. Po zmroku, w snopie światła reflektora samochodowego testowana koszulka staje się jednym wielkim odblaskiem. W dzień niczym nie różni się od odzieży dla wyczynowców. Dzianina zapewnia odpowiednie odprowadzanie nadmiaru wilgotności oraz ciepła.

Jest cienka i bardzo przewiewna, a elastyczna tylko w jednym kierunku, więc nie rozciąga się, gdy obciąży się trzy klasyczne kieszonki (czwartą można zapiąć zamkiem i wypuścić kabelek słuchawkowy). Ciasny krój jest dopasowany i nie łopocze, ale i nie krępuje ruchów i nie uciska. Silikonowa lamówka powstrzymuje przed podciąganiem. Antybakteryjne wykończenie zapobiega rozwojowi flory, co redukuje do zera poziom niemiłych zapachów. Ale najważniejsza cecha tego ciucha ujawnia się dopiero po zmroku, w snopie światła reflektora samochodowego staje się jednym wielkim odblaskiem. Testowany egzemplarz jest cały odblaskowy i daje po oczach jak tysiąc lampek. Tylko wykonane z cienkiej siateczki panele pod pachami nie „świecą”. Dwa oblicza koszulki decydują o jej kapitalnej uniwersalności. W dzień niczym nie odbiega od produktów z górnej półki, natomiast w nocy zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa biernego. Nie ma szans, aby ktoś Was nie zauważył. Co ciekawe, materiał ten nadaje się do jednolitego zadruku, wprawdzie nie da się uzyskać jaskrawej kolorystyki – odcienie są nieco zgaszone przez odblaskowe kropki, ale nam wcale to nie przeszkadza.

Cena: 200 zł
Masa: 124 g (rozm. M/5)
Rozmiary: XS do XXXL

bikeBoard 7/2011 (gdzie kupić)

Dodano: 2011-07-11

Autor: Tekst: Jacek Wejster

Tagi: City, odzież, test

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920