Podobno pomysł na stworzenie tego kasku przyszedł z Londynu. To tam rowerzyści dojeżdżający do pracy zwiększają swoją widoczność w ulicznym ruchu poprzez przyklejanie na kask odblaskowych naklejek lub malowanie ich specjalnymi sprayami. Przeznaczony do codziennej jazdy Urban-I świetnie sprawdzi się w miejskiej dżungli. Elegancki design pasuje do każdego stroju, nawet pan w garniturze będzie w nim dobrze wyglądał. Jak większość kasków dostępnych na rynku i ten wykonany jest w technologii In-Mold, posiadając łatwą do konserwacji i czyszczenia powierzchnię.

Wentylację zapewnia łącznie 21 otworów, 15 wlotowych (w tym 3 w daszku) oraz 6 wylotowych. Dodatkowo trzy czołowe zabezpieczone są siatką przeciw owadom, aby te nie wplątywały się we włosy. Dzięki takiej ilości otworów wentylacyjnych nawet podczas trochę szybszej jazdy pot nie cieknie nam po twarzy. Prosta regulacja pokrętłem Zoom Lite pozwala dopasować kask do każdego obwodu głowy, a wbudowana tam czterodiodowa lampka zwiększa bezpieczeństwo w ciemności. Jednym naciśnięciem dłoni możemy przełączyć się między dwoma trybami świecenia - ciągłym lub pulsacyjnym. Nasza jazda nie musi więc ograniczać się tylko do tej w ciągu dnia. Miękkie i wygodne paski regulacyjne są łatwe do ustawiania dzięki praktycznym suwakom, a zapięcie posiada osłonę chroniącą brodę przed przyszczypnięciem. Wyjmowana wyściółka kasku nadaje się do ewentualnego prania. W czasie jazdy kask pewnie leży i nie przesuwa się w żadnym kierunku. Dzięki mocno zabudowanemu tyłowi głęboko wchodzi na głowę, chroniąc dobrze potylicę. Urban-I ma nowatorski system elementów odblaskowych. Symetrycznie przyklejone świecące paski powodują, że po zmroku od razu widać nas na drodze. Również jego intensywna, jaskrawożółta barwa sprawi, że nie przemkniemy niezauważeni po żadnej uliczce. Przy zachowaniu wyprostowanej pozycji na naszym mieszczuchu, kask bardzo dobrze leży, a światło LED świeci tam, gdzie trzeba. Nawet przy zmianie pozycji na bardziej sportową. Urban-I daje poczucie bezpieczeństwa z jednej strony z powodu zabudowanej konstrukcji, zapewniającej ochronę przed urazami w razie wypadku, z drugiej z powodu zintegrowanego oświetlenia i elementów odblaskowych, które gwarantują dobrą widoczność w ruchu ulicznym. Kask posiada odpinany daszek i dostępny jest w trzech rozmiarach - M (52-57 cm), L (56-62 cm) oraz XL (61-65 cm). Możemy też dokupić do niego dodatkowe wyposażenie w postaci osłonki przeciwdeszczowej lub czapki na zimę wczepianej do wnętrza. W 2009 roku Urban-I zdobył nagrodę Red Dot Design Award.

Cena: ok. 240 zł, Masa: 290 g (L)

Dodano: 2011-07-11

Autor: Tekst: Justyna Osmałek

Tagi: City, test, kaski

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920