Podczas prezentacji Teamu MTN-Qhubeka p/b Samsung tuż przed Tour de France, ekipa zaprezentowała rowery na jakich kolarze będą walczyć podczas etapów wielkiej pętli.

Marka Cervelo znana jest z najwyższej jakości rowerów o świetnych właściwościach aerodynamicznych, czego przykładem są modele S5 i P5. Na prezentacji pokazano nowe malowanie ram w wersji Teamowej. Na dolnej rurze znajdują się wszystkie pięć kolorów tworzących flagę RPA. Oczywiście kolarze będą mieli do dyspozycji trzy topowe modele. Do walki w górach R5, na płaskich etapach szosówkę aero S5.


Natomiast podczas jazdy indywidualnej na czas wystartują na bardzo utytułowanym rowerze nie tylko w kolarstwie ale również w triathlonie modelu P5. Na nich będą angielskie tłumaczenia słowa Qhubeka czyli Move Forward, na S5, Carry On, na R5 oraz Progress na P5. Wszystkie rowery będą wyposażone w korby z miernikami mocy Rotor, kokpity 3T, siodła Selle Italia, łożyska CeramicSpeed oraz Koła Enve z oponami Schwalbe.


Team MTN-Qhubeka p/b Samsung jest pierwszą afrykańską drużyną, która będzie walczyć w wielkim tourze. Jednak całe przedsięwzięcie powiązane jest z akcją charytatywną BicyclesChangeLives, która ma na celu przekazanie 5000 rowerów dla dzieci z Republiki Południowej Afryki. Dzięki temu odległości jakie pokonują na co dzień staną się relatywnie mniejsze. Kolejnym zadaniem ekipy jest wyznaczenie ścieżki młodym, utalentowanym zawodnikom z Afryki w światowym Peletonie. Marka Cervelo jest dumna, że może brać udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

Więcej informacji na stronie www.cervelo.com

Dodano: 2015-07-03

Autor: materiały prasowe Cervelo, foto, Cervelo, Jens Herrndorff

Tagi: tour de france, Cervelo S5, Cervelo P5 Team edition, Cervelo S5 Team edition

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920