Cannondale opracował nową platformę rowerów i postanowił nazwać ją Overmountain. Wczoraj, na południu Hiszpanii rozpoczęliśmy testowanie nowych sprzętów z tej grupy. W jej skład wchodzą trzy linie rowerów. Przeznaczone do enduro Jekylle 27,5”, allmountainowe Triggery w wersji 27,5” oraz 29”.


Jekylle o skoku 160 mm i Triggery 150 mm wyposażone w ramy węglowe lub w tańszych wersjach aluminiowe pojawią się w sprzedaży w różnych specyfikacjach. Wyróżniać się będą takimi samymi damperami DYAD, ale już widelce Lefty Supermax znajdą się tylko w najbardziej wypaśnych modelach.

Cannondale całkowicie przemodelował działanie DYADa. Nadal jest to bardzo specyficzny damper w którym zamiast ściskać, zawieszenie go rozciąga ale najciekawsze jest to, że właściwie składa się z dwóch odrębnych damperów. W przeznaczonym do podjeżdżania trybie Elevate pracuje tylko jeden cylinder. W trybie Flow dołącza do niego drugi, znacznie większy. Dzięki bardzo dużej objętości komór pneumatycznych uzyskano krzywą twardości porównywalną do damperów sprężynowych. Po wczorajszych testach Triggera możemy powiedzieć, że nie ma w tym wiele przesady.
Tryb Elevate zmniejsza skok Jekylla do 95 mm a w Triggerze do 85 mm.
Wydłużony skok widelca Lefty Supermax to na szczęście nie jedyne zmiany jakie obserwujemy w nowym widelcu dla grupy Overmountain. Zmieniono wielkość elastycznych podkładek regulujących przepływ oleju w tłumiku, zmieniono objętość oleju oraz powiększono otwory w dyszach tłumika.
Więcej przeczytacie w majowym wydaniu magazynu bikeBoard.

Dodano: 2014-03-27

Autor: Miłosz Kędracki

Tagi: 29", Cannondale, 27,5",

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Sprzęt 2019

Przedwyścigowe dylematy sprzętowe

Singletrails Lechnica

Malta – Krawędzią klifu