Czujniki ciśnienia kół są obecnie wyposażeniem obowiązkowym nowych samochodów. Hutchinson zaadaptował to rozwiązanie i w swoim koncepcie Conec’Tires pozwala rowerzyście stale monitorować ciśnienie w kołach. Jak twierdzi Hutchinson, za 80% kapci winę ponosi nieprawidłowe ciśnienie.

Czujnik montowany jest wewnątrz obręczy pod zaworem. Jest wodoszczelny, więc można go stosować w systemach tubeless. Zasilany jest dwoma wymiennymi bateriami. Do kompletu jest aplikacja na smartfona, za pomocą której możemy na bieżąco obserwować ciśnienie. Ostrzeże nas, jeśli będzie nam ubywać powietrza. Po wprowadzeniu danych o masie ciała, wzroście, oponach, rowerze i zawieszeniu kalkuluje też zalecane ciśnienie. Aplikacja pokaże nam również, w jakich segmentach straciliśmy powietrze, czyli gdzie przebiliśmy oponę. Sensor łączy się za pomocą Bluetooth lub ANT+, więc można go używać też z komputerami jak Garmin. Urządzenie ma być kompatybilne ze wszystkimi obręczami, również asymetrycznymi. Czujnik ma ważyć 12 g.

Dodano: 2018-01-12

Autor: Rafał Czarkowski

Tagi: Hutchinson, Conec'Tires

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920