Cały czas mam w pamięci poprzednią wersję tego widelca używaną przez Justynę Frączek w swoim KTMie. Był fajny, ale nie reagował na pierwszą przeszkodę, działał dopiero od drugiej. Testowałem też widelce Speca czyli Futureshock i koncepcja widelca z automatyczną blokadą do mnie przemawia. Już myślałem że mojego Epica nie da się ulepszyć. Po założeniu i odpowiednim ustawieniu Foxa rower wreszcie zrobił na mnie wrażenie skończonego:). Przód z tyłem zgrał się idealnie. Widelce tuningowane dla Specializeda dziś wydają mi się zmulone.

Fox Terralogic działa fenomenalnie, moment otwarcia blokady można bardzo łatwo i szybko ustawić pokrętłem na dole widelca. Widelec ustawiłem prawie “racingowo” czyli 4/5 kliknięć od maksymalnej blokady.
Po automatycznym zablokowaniu widelec zachowywał się prawie jak sztywniak, nie miał tendencji do mikro bujania jak RockShox, momemt odblokowania jest niewyczuwalny, po prostu widelec zaczyna wybierać i już! Żadnych stuków czy trzasków, płynnie i mięciutko. Blokada włącza się błyskawicznie. Udało mi się wykorzystać większość skoku. W sytuacji kryzysowej, widelec wykorzysta pełen skok.
Żałuję tylko że mimo zapowiedzi producenta waży nieco więcej niż odpowiedniki konkurencji. Różnica niby nie jest duża
http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=2&mar=35&art=3833

http://rowerowawaga.pl/index.php?d=szukaj&fraza=sid&s=2&sk=1

Fox jest diabelnie sztywny bocznie, a porównuję go do widelców na różnych technologiach nie wiedząc ile waży SID z Brainem. Chyba tyle.

ps: Generalnie zakochałem się, gdyby był niebieski i miał rozsądną cenę to bym go kupił :) strasznie podoba mi się jak działa.

Poprzedni wpis znajdziecie tutaj.

Dodano: 2012-03-29

Autor: Źródło: bB (Sza)

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Sprzęt 2019

Przedwyścigowe dylematy sprzętowe

Singletrails Lechnica

Malta – Krawędzią klifu