8MM Cena 179 zł
Masa 320 g
Kolory: czarny, ciemnozielony

Zea:ka zaprojektowano do rowerów o skoku140 do 180 mm, zastosowano pogrubionedo 8 mm pręty (występuje też wersja 7 mm) A.S.S. Action Specifi c Seating - patrzącna to siodło z profi lu widać, że od połowynos opada w dół. Bo to jest siodło enduro, na nim można i zjeżdżaći podjeżdżać. Pierwsze wrażenia są takie, że trzeba mieć wspornik przystosowany do grubszych prętów tego siodełka. Producenci sztyc nie oznaczają tego w żaden sposób, trzeba
sprawdzić doświadczalnie. Kierując się logiką, grubsze „druty” powinny znieść więcej, więc jeśli masz tendencje niszczycielskie lub kreujesz wizerunek destroyera, Zea: k będzie w sam raz. Wbrew doświadczeniom należy je ustawić tak, żeby tył siodła był równoległy do ziemi a nos silnie opadał.
Drugie wrażenie jest takie, że siodło jest płaskie i dość szerokie. Jeśli jeździsz na innym siodle niż Nissene czy Arione, Zea:k będzie wymagać co najmniej przyzwyczajenia. Ale uwaga! Bo to może być objawienie! Na płaskich siodłach opierają się tylko kości, reszta męskiego instrumentarium zaledwie spoczywa i nic nie jest miażdżone, czy ściskane.
Trzecie wrażenie jest takie, że ten wydziwiony kształt był wymyślony za biurkiem... ale był dobrze wymyślony i sprawdza się w terenie! Opadający nos siodła jest szeroki i na stromych podjazdach nie sterczy w górę, dlatego jest lepiej dostosowany do stromych pasaży. Ze względu na miękkość pozwala bez skutków ubocznych porządnie się oprzeć. Zatem wystarczy przesunąć się do przodu i atakować podjazdy, a jak masz widelec ze zmianą skoku, to nawet bardzo strome ścianki podjedziesz. Czwarte wrażenie jest takie, że okrągły tył siodełka nie chwyta spodenek i powrót zza niego nie nastręcza trudności. Skoro piszemy o tyle siodła: jest on najbardziej elastyczny spośród tych, z którymi mieliśmy ostatnio do czynienia. A było tego z 97 sztuk Można na to siodło spaść całym ciężarem po skoku i jeśli tylko sztyca wytrzyma wyjdziesz bez szwanku. A piąte wrażenie jest takie, że czarne jest niemodne (patrz str. 36) i wolelibyśmy testować wersję ze zdjęcia. Nasza wersja pokryta Microtexem jest nudna i czarna jak diabli, choć okazuje się lżejsza niż deklaruje producent, a wykończenie łatwo utrzymać w czystości i pozwala przesuwać się bez niepotrzebnego poślizgu. Nie wiemy, czy haftowana kordura działałaby podobnie, bo że szarga spodenki wiemy skądinąd.
bikeBoard 1-2/2009 (gdzie kupić).

Dodano: 2009-01-31

Autor: Tekst: Miłosz Kędracki

Tagi: enduro, FR, Dirt, siodła, Fi'zi:k, test

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920