Lubię rowery z charakterem a Felt Edict Team jest jednym z nich. Co więcej, jego charyzmatyczna osobowość z pewnością wpłynie na jego właściciela, po zajęciu miejsca na siodełku od razu chce się ścigać i to ze wszystkimi. LEWA!

Najpierw były przecieki. potem zapowiedzi. Potem okazało się, że nowy carbonowy full XC Felt’a jest lekki - ale nie aż tak, jak zapowiadano - z 1,8 kg zrobiło się nieco ponad 2 kg (rama z tylnym amortyzatorem), co i tak jest bardzo dobrym wynikiem. A potem przyszedł Demoday targów Eurobike i w końcu mieliśmy okazję się na nim przejechać. I musimy przyznać, że była to ekscytująca, szybka i agresywna jazda. Ale nie uprzedzajmy faktów, najpierw kilka słów o ramie i komponentach. Rodzina Felt Edict liczy trzy modele - LTD (dostępny również jako rama), Team i Pro - zbudowane w oparciu o taką sama ramę. Opisywaliśmy ją w poprzednim numerze bikeBoard, tak więc przypomnę jedynie jej najważniejsze cechy. W całości wykonana jest (łącznie z hakami kół) z carbonu nazwanego przez producenta UHC Ultimate + Nano.

Po pełen tekst artykułu zapraszamy do papierowego wydania bikeBoard 11/2010 (gdzie kupić). Zapraszamy również do obejrzenia naszego krókiego filmiku z jazd testowych.

Dodano: 2010-11-30

Autor: Tekst: Paweł Steinke, zdjęcia: bikeBoard

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920