Shimano konsekwentnie odświeża swoje grupy komponentów, zarówno szosowe jak i górskie. I tak oto mamy nowego SLX-a M7000 oraz XT w wersji na prąd. SLX jest kolejną grupą, do której dodano trybik w kasecie i tak mamy opcje 1x11 oraz 2x11, ale Shimano postanowiło dodać wersję 3x10, dla tych, którzy potrzebują szerokiego spektrum przełożeń. Cieszy fakt, że pojawią się jeszcze tańsze kasety 11-rzędowe w wersji 11-40 i 11-42. Do napędu dziesiątkowego dedykowane są obecne kasety CS-HG81. Tylna przerzutka wyposażona w technologie Shadow RD+ z hamulcem wózka w wersji ze średnim wózkiem do napędów 11-rzędowych oraz z długim do napędów 10-rzędowych. Przednie przerzutki dostępne są w opcji z prowadzeniem pancerza od przodu Side Swing oraz w bardziej klasycznych Top Swing i Down Swing.


Grupa XT Di2 M8050 jest tańszą wersją XTR-a Di2 dla wszystkich zaawansowanych amatorów, których wkurza wymienianie linek pochowanych w ramie i ciągłe podregulowywanie zabrudzonych przerzutek. Dodano łączność poprzez Bluetooth. Moduł bezprzewodowy wbudowany jest w nowy wyświetlacz SC-MT800 oraz baterie BT-DN110 i ten zestaw pozwala również upgradować XTR-a. Manetki Firebolt zbudowane są jak XTR. Tylna przerzutka podobnie jak jej mechaniczny odpowiednik wyposażona jest w technologie Shadow RD+ redukującą podskakiwanie łańcucha. Przednia przerzutka automatycznie dostosowuję się do położenia łańcucha na kasecie i zapobiega ocieraniu. Dodatkowo funkcja Syncho Shift zmienia bieg automatycznie w zależności od przełożenia na kasecie. Nowa bateria wg Shimano ma taką samą żywotność jak w XTR-ze.


Więcej na ten temat przeczytacie w majowym wydaniu bikeBoard.

Dodano: 2016-04-14

Autor: Tekst: bikeBoard (RC)

Tagi: Shimano

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920