Firma Diamondback założona została w 1978 w USA. Zawsze kojarzona była z wysokiej klasy rowerami, na których zdobywano najwyższe miejsca, w najtrudniejszych wyścigach na całym Świecie, w różnych dyscyplinach MTB, dzięki ich Teamowi fabrycznemu DBR (Diamondback Racing). Diamondback jako pionier w produkcji rowerów MTB już w 1982 zaprezentował swój pierwszy model Ridge Runner. W latach dziewiędziesiątych dominował model do XC Team Titanium na których Hubert Pallhuber, Cadel Evans i Susan DeMattei zdobywali liczne sukcesy w Pucharze i Mistrzostwach Świata.

Obecnie Diamondback nadal produkuje najwyższej klasy rowery MTB do różnych zastosowań. Kolekcja na 2013 obejmuje rowery DH, Enduro, All Mountain, Marathon, XC, zarówno ze sztywną jak i amortyzowaną ramą. Jeśli chodzi o rowery z pełną amortyzacją Diamondback stosuje w nich ich własny system o nazwie Knuckle Box, który posiada odpowiednią dobraną charakterystykę zawieszenia w danym modelu. Jako ciekawostkę Diamondback zaprezentował, również model do DH Sabbath z wbudowaną w ramę skrzynią biegów, korzystającą z 14 biegowej piasty rohloff. Nowością jest, również model przeznaczony do DH o nazwie DH8, na którym będą ścigali się w 2013 zawodnicy Teamu fabrycznego.

Diamondback powraca również na rodzimy rynek. Wyłącznym dystrybutorem na terenie naszego kraju została firma Zumbi, znana bardziej z produkcji ram rowerowych do dyscyplin grawitacyjnych, ale równolegle zajmująca się dystrybucją takich marek jak Bos Suspension, El Gallo. W zbliżajacym się sezonie 2013 nie zabraknie marki Diamondback na różnych imprezach rowerowych. Na wybranych polskich zawodach pojawią się również zawodnicy z międzynarodowego Teamu Diamondback. Pierwszą odsłoną Diamondback będzie pojawienie się marki na zbliżających się targach w Kielcach trwających od 2-4 października. Będzie można na żywo zobaczyć wybrane modele z ich kolekcji 2013 na stoisku G-6. Pełną kolekcję rowerów Diamondback można zobaczyć na stronie www.diamondback.eu. Zapraszamy również na stronę facebook Diamondback Europe oraz na stronę, która aktualnie jest w przygotowaniu: www.4mtb.pl.

Dodano: 2012-09-28

Autor: Źródło: Zumbi Cycles

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB