Specjalizacja w rowerach szosowych wciąż postępuje, już dawno wyszła poza tradycyjne typy (rower do „ścigania” lub do jazdy na czas) i prawdopodobnie niedługo podejmiemy ten temat szerzej. Póki co jednak musi wystarczyć Wam informacja o nowym modelu mającym w marcu pojawić się w ofercie Time’a. Nie posiada on jeszcze nazwy (pierwsze informacje mówiły o Pave jednak ta jest zastrzeżona przez Specialized) ale wiadomo, że ma być specjalistą od ścigania na nierównych nawierzchniach.

Producent zdecydował się na połączenie przedniego trójkąta znanego z modelu RX Instinct o przystosowanej do wyścigów geometrii z tylnym trójkątem „komfortowej” serii VRS Fluidity. Całość jest oczywiście wykonana z włókna węglowego z domieszką Vectranu mającego pomagać w rozpraszaniu nierówności. Powstała hybryda ma być idealna na brukowane trasy wiosennych klasyków oraz do poruszania się po polskich droga i miastach takich jak Wrocław lub Szczecin. Zapowiadana cena to około 4 000$, rama ma posiadać poszerzaną główkę i środek suportu Press fit 30.

Dodano: 2012-03-01

Autor: bikeBoard (PS), zdjęcie: Time

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920