Polityka rozwoju tej marki nadal oparta jest na rozważnym analizowaniu rynku i niepodejmowaniu pochopnych kroków. Wciąż najlepiej rozbudowana jest gama hardtaili MTB i rowerów trekkingowych z serii Fitness.
Kellys skupia się głównie na produkcji rowerów z kołami 26”. Jak mogliśmy się dowiedzieć podczas niedawnej prezentacji, ten rozmiar zapewnia im największe grono odbiorców. Powoli, ale konsekwentnie rozwijają też linię 29". Na ten sezon przybyły 3 modele hardtail z serii TNT. Oparte są na tej samej ramie, co w sezonie 2012. Jak powiedział nam Michal Wiesenganger, dyrektor działu rowerów dopiero na rok 2014 planowane jest wprowadzenie fulli XC/XCM na kołach 29" z czterozawiasowym zawieszeniem o skoku 100 mm (na targach Eurobike prezentowana była koncepcja ramy). Podobne plany dotyczą rowerów na kołach 650B, na razie, producent nie wprowadził żadnego modelu ale mają pojawić się w kolekcji 2014 r. Na początek będą to sportowe hardtaile. Na sezonie 2014 planowana jest jeszcze jedna nowość - rowery enduro. Mają oferować 140 mm skoku i posiadać zawieszenie z tymczasowym punktem obrotu. Na razie nic więcej nie wiadomo poza tym, że mają byc trzy modele na kołach 26" a najwyższe będą wyposażone w sztyce o zmiennej wysokości.
Kellys zwraca dużą uwagę na stylistykę. Zdaniem projektantów tej marki następuję odwrót od koloru białego i w nowej kolekcji podstawowe barwy to czarny i szary, choć nie brak też kilku modeli w żywszych kolorach. We wszystkich rowerach pojawiają się kolorystyczne uzupełnienia, których płynne połączenie będzie można odnaleźć nie tylko na ramie, ale również wśród komponentów (których większość sygnowana jest logiem tej marki). Dodatkową atrakcją ma być możliwość doboru odzieży i akcesoriów z najnowszej kolekcji. Poza typowymi ubraniami będą to także najnowsze akcesoria rowerowe (w tym elektryczne) oraz rękawiczki przeznaczone do wielu stylów jazdy i w ciekawych kolorach.
Słowacy przygotowali trzy modele Bluff dla początkujących miłośników ostrzejszej jazdy. Mają być przystępne cenowo, a komponenty zostały dobrane tak, by oferować możliwie najlepsze parametry. Zgodnie z przewidywaniami producenta, mają stanowić bazę do indywidualnej rozbudowy przez użytkownika.
W gamie rowerów XC/XCM pojawia się nowe modele Thorx dla zaawansowanych amatorów. Aluminiowa rama kształtem rur nawiązuje do carbonowych odpowiedników (Raptor, Hacker). Pierwsze wrażenia z jazdy nowym Thorx'em będziecie mogli przeczytać w najnowszym bikeBoard 10/2012. Wśród topowych modeli HT jak i fulli możemy mówić o niewielkich zmianach: głównie kolorystyka (pastelowe barwy) i drobne nowości w wyposażeniu.
Nowością są też trzy rowery fittnes o nazwie Physio przeznaczone do rekreacji i jazdy miejskiej. Zbudowane na lekkich aluminiowych ramach, ze sztywnymi widelcami i na szosowych kołach. (KŚ)

Dodano: 2012-09-19

Autor: Tekst: bikeBoard (JŚ)

Tagi: Kellys, nowości

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

  • Sportful Dolomiti Race
  • Rajdy dla Frajdy 2018
  • Jazda na rowerze a smog
  • Jak przygotować rower do sezonu zimowego?
  • Sygnalizacja w garści