W czasie prezentacji prasowej Kellys udostępnił nam do testowania kilka nowości. Na pierwszy ogień poszedł Mobster „w plusie”

Dostępne będą dwie wersje. Nastawiona bardziej na jazdę po ścieżkach 70-ka z napędem 1x11 i widelcem o skoku 130 mm za 6699 złotych oraz tańsza, 30-stka z napędem 2x10 i widelcem 120 mm. Ta druga wersja ma być uniwersalną maszyną dla początkujących rowerzystów za dużo mniejsze pieniądze – 4799 zł. To spory rozstrzał i widzimy, że linia plusów ma potencjał na jeszcze jeden model.

Po kilku godzinach jazdy na droższym Mobsterze możemy po wiedzieć, że podoba nam się specyfikacja. Pełna grupa SLX bez niepotrzebnych wodotrysków w postaci wyższej klasy tylnej przerzutki dobrze świadczy o dbałości o klienta, bo działa znakomicie. Zębatka 30 z. jest na ścieżkach dobrym wy borem, gdyż można pokonać nawet stromizny. Chwalimy hamulce z tej samej rodziny, bo choć nieco słabsze od topowych modeli, w dłuższej perspektywie czasu zapewniają stabilniejsze działanie niż droższe odpowiedniki. RockShox Revelation RL dobrze pasuje w tym zestawieniu.


Opony Nobby Nic 27,5×2,8” nawleczono na sygnowane logiem KLS obręcze o szerokości 38 mm. Dobrze się układają i nie wywijają na zakrętach nawet przy niskich ciśnieniach. Na błotnej mieszance góry Wdżar trzymały dobrze. Wolelibyśmy szerszą kierownicę i krótszy mostek, ale najbardziej brakuje nam możliwości beznarzędziowego ustawienia siodełka. Przeboleliśmy nieobecność (...)


Cały tekst znajdziesz w bikeBoard 11-12/2016. Możesz też kupić e-wydanie

Dodano: 2016-11-17

Autor: Tekst: Rafał Czarkowski, zdjęcia: Miłosz Kędracki

Tagi: Kellys

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

  • Sportful Dolomiti Race
  • Rajdy dla Frajdy 2018
  • Jazda na rowerze a smog
  • Jak przygotować rower do sezonu zimowego?
  • Sygnalizacja w garści