Przedstawiciel: Velo, tel. (0-32) 330-67-00 www.velo.com.pl  , www.author.cz
Cena: 349 zł
Masa: 870 g (45.5)
Rozmiary: 40-48, 36-40 (damskie)

FORMA
Sportowe buty MTB przeznaczone do pedałów zatrzaskowych. Posiadają sztywną, plastikową podeszwę z agresywnym protektorem. Wykonano ją ze sztucznej skóry, z czterema dużymi otworami wentylacyjnymi z przewiewnej siatki i wieloma mniejszymi, zapewniającymi wentylację stopy. Dwuczęściowy zapiętek wytłoczony jest z tworzywa sztucznego. But zapinany jest dwoma paskami na rzepy. Paski zaciąga się od zewnętrznej strony stopy i przyczepia po wewnętrznej. Z przodu podeszwy znajdują się dwa gniazda na kołki, które jednak należy dokupić osobno (12 zł za komplet). Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych: srebrno-czarne, czarne, czerwono-czarne, a wersji damskiej: niebiesko-czarne.

TEST
Mimo sztucznej skóry, nawet podczas największych upałów, dzięki dużej ilości małych otworów i czterem większym, nie odparzyłem sobie stóp. Przy mozolnym kręceniu pod górę jest nieco gorąco, ale wystarczy chwila szybszej jazdy, aby poczuć chłód. Dwa szerokie paski w zupełności wystarczają do solidnego umocowania buta na stopie. Niestety górne są nieco za długie (a może moja stopa jest za niska?) i podczas pedałowania zahaczają o korby, które w tym miejscu wypolerowały się na lustro. Syntetyczny zapiętek doskonale utrzymuje piętę na swoim miejscu. Nawet podczas podchodzenia na palcach but nie ma tendencji do zsuwania się, a dzięki zastosowaniu tworzyw o różnej sztywności, nie powoduje obtarć skóry. Sztywna podeszwa doskonale sprzyja przekazywaniu energii na pedały jednocześnie nie utrudniając znacznie chodzenia. Należy jedynie uważać w skalnym terenie, twardy plastik nie ma dobrej przyczepności na kamieniach, natomiast na gruntowych, miękkich ścieżkach.

PODSUMOWANIE
Buty przeznaczone są dla amatorów lubiących porządnie potrenować oraz wystartować raz na jakiś czas w zawodach. Nie posiadają wymiennego protektora czy zaawansowanych zapięć. Może to nawet lepiej, a na pewno taniej. Niestety zapinanie pasków od zewnętrznej do wewnętrznej strony stopy utrudnia regulację podczas jazdy. Sztywna podeszwa predysponuje je do sportowego użytku.
Plusy:
+ sztywna podeszwa,
+ dobra wentylacja,
+ bogata oferta rozmiarowa.

Minusy:
- za długie paski niewygodne do regulacji podczas jazdy.
bikeBoard 8/2003 (gdzie kupić)

Dodano: 2003-08-31

Autor: tekst: M. Wielkiewicz

Tagi: maratony, test, buty

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920