Zgadnijcie, jakie będą kolarskie buty przyszłości: Lżejsze i sztywniejsze?
Yyyy... no to już nie jest najważniejszy kierunek rozwoju butów rowerowych. Powszednieje carbon, stosowane są egzotyczne materiały syntetyczne lub naturalne. Ale najciekawszym trendem jest coraz większa dbałość o wygodę i przeróżne podejścia do ergonomii. I jeszcze jedna sprawa - coraz więcej męskich butów z górnej półki ma również swoje damskie odpowiedniki.

Dekadencja Fi’zi:ka
Od przyszłego sezonu Włosi zaczną dbać także o trzeci punkt podparcia (po pupie i dłoniach). Fetyszyści, uwaga - jedziemy! Ekskluzywne buty Fi’zi:k R1 Uomo (wg producenta 540 g przy rozmiarze 43), jak nazwa wskazuje, przeznaczone są dla mężczyzn. Podeszwa wykonana jest z materiału Tepex oraz włókna węglowego o dużej gęstości, wysoką piętę dodatkowo wzmocniono termoplastikiem i poliuretanem tak, żeby obejmowała ciasno, ale elastycznie guz piętowy. Przyszwę buta wykonano z kangurzej skóry z nylonowym podkładem i microfi brową wyściółką. Skóra kangura jest lekka, wytrzymała, lepiej oddycha i lepiej znosi wilgoć, niż skóry wołowe o tej samej grubości. Rzepy przyszyte są do pasków z materiału, z którego wykonuje się nowoczesne żagle (cienki, lekki, wytrzymały na rozciąganie we wszystkich kierunkach). Dźwignię mechanizmu zatrzaskowego wykonano z włókna węglowego, a jego podstawę ze stali nierdzewnej. Duże ŁOŁ!
Po pełen tekst artykułu zapraszamy do papierowego wydania bikeBoard 11/2010 (gdzie kupić). Przypominamy również kilka naszych poprzednich artykułów o targowych nowościach na sezon 2011:
Nadciąga zmierzch
Pedelec - mechaniczny doping (niedalekiej) przyszłości: Eurobike 2010
29" w 2011

bikeBoard 11/2010 (gdzie kupić)

Dodano: 2010-12-31

Autor: Tekst: Maciek Machowski

Tagi: Fi'zi:k, buty

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920