Bluzę uszyto ze średniej grubości dzianiny dwuwarstwowej – warstwa wewnętrzna ma odpowiadać za odprowadzanie potu, a wierzchnia zapewniać odpowiednią temperaturę ciała. Z dzianiny tej wykonano elementy tworzące stójkę, rękawy oraz część obejmującą tułów (jedna połączona bezszwowo „rura”) wszystko połączono płaskimi szwami. Wymienione wyżej kawałki (poza stójką) składają się z różnych, połączonych bezszwowo splotów dzianiny.

Zidentyfikowaliśmy aż 8 rodzajów splotów o różnej gęstości - od „zwykłego” technicznego materiału, po kilka rodzajów „siateczek” umieszczonych np. pod pachami. Wykonanie bluzy robi bardzo dobre wrażenie, materiał jest baaardzo, ale to bardzo elastyczny i przyjemny w dotyku, jednak jest najbardziej „syntetyczny” w odbiorze spośród wszystkich testowanych przez nas ciuchów opisywanej marki. Nie jest to minus, ale w porównaniu z niemal „bawełnianymi” w dotyku spodenkami Brubecka różnica jest wyraźnie wyczuwalna. Warto podkreślić brak metek - niezbędne informacje są nadrukowane na wewnętrznej stronie bluzy, a niewielki skrawek materiału chroni końcówkę zamka i sam suwak, więc nic nie „gryzie”. Bluzę testowaliśmy w okresie wiosennym oraz na przełomie lata i jesieni. Łatwo zauważyć duży zakres temperatur, w jakich można jej używać. Jest to efekt bardzo dobrych właściwości materiału, który doskonale odprowadza pot od skóry, a nawet po totalnym przemoczeniu zapewnia komfort termiczny. Bluza jest lekka i używana solo doskonale sprawdzi się wiosną i jesienią, kiedy trudno zdecydować się, czy założyć krótki, czy długi rękaw. Pamiętajmy jednak, że materiał jest przewiewny i przy silniejszym wietrze i w niższych temperaturach konieczne będzie narzucenie na wierzch wiatrówki. Zimą opisywany ciuch doskonale sprawdzi się jako bielizna. Chyba jedynym minusem jest rozmiarówka. Bardzo elastyczny materiał sugeruje sięganie po mniejsze, niż zwykle, rozmiary, ale cała bluza i rękawy będą wtedy krótsze i mogą np. odsłaniać nadgarstki. Brubeck nie posiada kieszonek, co może zmartwić niektórych użytkowników, jednak jest to ciuch nie tylko na rower, ale również do biegania czy turystyki.
Podsumowując - testowana bluza jest bardzo uniwersalna, przeznaczona na okresy przejściowe lub jako bielizna przy niższych temperaturach. Bardzo dobry jest materiał i wykonanie całości, wystarczy uważnie dobrać rozmiar, a użytkownik na pewno będzie zadowolony.

Cena: 159 zł

Dodano: 2011-09-13

Autor: Tekst: Paweł Steinke

Tagi: odzież, test

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920