Nazwę Huragan zna każdy miłośnik szosy w tym kraju. Hasło „Road race history with new spirit ” łączy kolekcję nowych modeli rowerów szosowych. Kolekcję otwiera ważący 7,78 kg, carbonowy Huragan CRD. Uzbrojony w pełną grupę Shimano 105 oraz koła i komponenty Tokena będzie kosztował 7499 zł. Jednak naszą uwagę zwrócił drugi w kolekcji Huragan 3.0. Jego rama od podstaw została zaprojektowana w biurach Rometa, a wykonana z cieniowanych i hydroformowanych rur z aluminium X-lite. Przy cenie 3699 zł rower ma carbonowy widelec, pełną, dwudziestobiegową grupę Shimano Tiagra (także hamulce), a jego masę producent określił na 9 kg (nasz test już wkrótce). Najtańszą o fertą dla początkujących szosowców jest pokazany na zdjęciu Huragan 1.0 o spokojniejszej od wyższych modeli geometrii. Z amatorskim napędem 3x8 Shimano Claris kosztuje 2399 zł.


Model Tool, którego test możecie przeczytać w bB #11-12/2014, to jedna z największych nowości, jakie Romet zaprezentował w kolekcji 2015. Podczas targów w Kielcach mogliśmy zobaczyć kolejny krok w rozwoju rowerów z pełnym zawieszeniem - prototyp modelu allmountain o skoku 140 mm na kołach 27,5”. Jak dowiedzieliśmy się od Marcina Skiby, menadżera produktu, nowy rower planowany jest na sezon 2016. Będzie on bazował na tym samym, co w modelach Tool i Key, systemie zawieszenia Swift Link. Trwają prace nad dopracowaniem geometrii, m.in. skróceniu długości wahacza. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie nazywał się nowy rower, wiadomo tylko, że planowane są jego dwie wersje. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w 2016 r. linia Tool rozszerzy się do trzech modeli, a topowy będzie miał napęd 1x11 .

Dodano: 2015-02-06

Autor: Tekst: bikeBoard

Tagi: Romet, Romet Tool i Key

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920