Mimo że trzonem kolekcji są rowery przeznaczone do enduro i allmountain to najnowsze dzieło ma mniej skoku i przeznaczone jest do jazdy ścieżkowej oraz trudnych tras XC/ maraton.

To kolejny rower, który ma łączyć te dwa światy. Aby to uzyskać SB 100 otrzymał geometrię roweru cross country w nowoczesnym wydaniu z niską wartością kąta główki, krótkim tyłem i sporym zasięgiem ramy. Dodano do niego zawieszenie zapożyczone z modeli grawitacyjnych. Celem projektantów było przysposobienie znanego i cenionego systemu zawieszenia Switch Infinity do skoku 100 mm. Jest lżejszy i został tak spasowany do podsiodłówki, że pozostało jeszcze miejsce na koszyk na bidon. Udało się to dzięki zmniejszeniu rozmiaru oraz obróceniu mechanizmu o 90°. Funkcjonalność Switch Infinity pozostała identyczna i pozwala dostosować kinetykę zawieszenia do własnych potrzeb. Rama została wykonana z włókna węglowego i wyposażona jest w system boost, możliwość zamontowania opuszczanej sztycy o dużym skoku, wewnętrzne prowadzenie pancerzy czy zintegrowany uchwyt do prowadnicy ISCG-05. W efekcie jej masa wynosi 2,5 kg. Dopełnieniem roweru są mocne komponenty, jak Fox 34 Step Cast o skoku 120 mm, opony opony Maxxis Aggressor z tyłu i Minion DHF z przodu. Opuszczana sztyca i szeroka kierownica w takim rowerze to już standard.


To idealna uniwersalna maszyna na trudne etapówki jak i do przyjemnej jazdy po górach. Yeti wprowadza również damską wersję w pięknym różowym kolorze.

Dodano: 2018-04-11

Autor: Zdjęcia: Craig Grant

Tagi: Yeti

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920