Austriacka marka dołącza do trendu roweru endurance prezentując model Revelator Sky.
Rower przeznaczony jest dla zaawansowanych pasjonatów kolarstwa szosowego, dlatego konstrukcja ramy oparta na dotychczasowym modelu Revelator (zobaczcie test w bB# 6/2014) ma zmienioną geometrię dla poprawy komfortu jazdy. Rower wyposażony został w hamulce tarczowe Shimano. Dostępny będzie w dwóch wersjach Ultegra Di2 i Ultegra.

W nowej kolekcji pojawi się też pierwsza przełajówka Canic CXC Disc. Rama zbudowana z carbonu Premium w technologii monocoque kształtem nawiązująca do modelu Revelator Sky. Także wyposażona została w hamulce tarczowe i obowiązkowe przy ich zastosowaniu sztywne osie 15 i 12 mm. Prócz wersji carbonowej (pomarańczowa) oferowana będzie także tańsza wersja na potrójnie cieniowanej ramie aluminiowej (czarna).

KTM, dla którego segment rowerów elektrycznych jest bardzo ważny od najmłodszych lat chce wychowywać sobie klientów. Dlatego w kolekcji pojawia się chyba pierwszy na świecie rower elektryczny dla dzieci. Macina Mini ME 24 jest na kołach 24" i wspomagana jest przez system elektryczny Bosch.

Fatrat to oczywiście fatbike, kolejny rower wpisujący się w zwyżkujący trend, który zaobserwowaliśmy już na targach Eurobike 2013. Fatrat ma aluminiowa ramę, kola 26x2.4 cala i amortyzator Rock Shox Bluto. Dla mających wątpliwości czy dadzą radę napędzić tego smoka, KTM oczywiście przygotował także wersje ze wspomaganiem elektrycznym - Macina Freeze.

Dodano: 2014-07-02

Autor: Tekst: bikeBoard (PK)

Tagi: KTM, 2015

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

  • Sportful Dolomiti Race
  • Rajdy dla Frajdy 2018
  • Jazda na rowerze a smog
  • Jak przygotować rower do sezonu zimowego?
  • Sygnalizacja w garści