W 1974 Bob Fox zaczął zmieniać dynamikę jazdy światka motocrossowego. W tym roku, świętując czterdziestolecie działalności, FOX wprowadza całkowicie przerobiony widelec o goleniach Ø36 mm.
Wchodząca w 2015 roku na rynek wersja 36 ma całkowicie przeprojektowaną geometrię dolnych goleni, jest lżejsza od poprzednika (1901 g), a oś pozwala stosować piasty Ø15 lub zamiennie Ø20 mm.
Specjalny damper RC2 oraz automatyczny dobór twardości do masy jeźdźca mają na celu poprawę przyczepności.

Ciekawostką niech będzie fakt, że w produkcji znajdą się wersje dla kół 26, 27,5 oraz 29”!
Nowy widelec będzie najlżejszą wersją trzydziestkiszóstki w historii i dlatego będzie mógł być używany nawet w all mountain, gdzie przyda się jego sztywność i charakterystyka pracy.
Tak jak i w pozostałych modelach Fox 2015 wprowadzona będzie całkowicie nowa charakterystyka tłumienia kompresji, przeprojektowane uszczelki oraz nowy olej z molybdenem.

Specjalna jubileuszowa wersja widelców „stealth black” będzie miała czarne matowe golenie, czarne naklejki oraz wszystkie pokrętła anodowane na czarno. Żeby wszyscy mogli uczcić 40 lecie firmy, na rynek zostaną wpuszczone pasujące do wszystkich wcześniej wyprodukowanych widelców specjalne zestawy naklejek w różnych kolorach.

Dodano: 2014-04-08

Autor: Tekst: bikeBoard (MK), foto: Fox

Tagi: Fox, 2015

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Sprzęt 2019

Przedwyścigowe dylematy sprzętowe

Singletrails Lechnica

Malta – Krawędzią klifu