Wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda stan parkingów rowerowych w naszym najbliższym otoczeniu. W większości przypadków są to proste konstrukcje z rur i prętów niekoniecznie spełniające nasze oczekiwania. Byle by było tanio, lub w ogóle było. Mało jest rozwiązań przyjemnych dla oka, a funkcjonalność też pozostawia wiele do życzenia. Najlepszym przykładem tego jest popularny parking łapiący tylko przednie koło, do którego przypięcie całej ramy najczęściej nie jest możliwe.

Designerzy z firmy Otoprojekt pokazali, że można do tematu podejść inaczej. „Gąszcz” to na razie koncept, jednak dopracowany w szczegółach, a prace nad nim zostały poprzedzone wnikliwymi obserwacjami i wypadami do miasta z aparatem. Od razu nasunął się wniosek, że we współczesnej przestrzeni miejskiej zieleń coraz częściej zostaje wyparta przez szarą, industrialną architekturę. Dlaczego więc nie ożywić otoczenia obiektem organicznym a zarazem funkcjonalnym?

Pojedyncza łodyga to solidna konstrukcja zatopiona w elastomerze. W dolnej części sztywny element stabilizuje koła rowerów. Górna część kryje wewnątrz odpowiednio wytrzymałą stalowa linę i dzięki temu możemy ją wygiąć tak, aby przypiąć rower w dogodny sposób dowolnym zapięciem. Elastomer nie uszkodzi lakieru, rower będzie stał pewnie i co najważniejsze będzie bezpieczny.

http://www.otoprojekt.eu/pl

Dodano: 2015-02-20

Autor: Michał Tabor

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920