Podczas tegorocznych Targów Eurobike nie zobaczyliśmy rewolucyjnych nowości wśród rowerów i komponentów XC. Powodem jest to, że wiele istotnych prezentacji odbyło się wcześniej. W 2015 prezentowaliśmy już testy i opisy trzech „pucharowych ścigaczy” XC. Interesująca jest zborność pomysłów na udoskonalanie ram w różnych biurach projektowych. Priorytetem okazało się zapewnienie jak największego komfortu jazdy.


Trek Procaliber (bB#9/2015), BMC Team Elite i Focus Raven Max (bB# 7/2015) biją także kolejne rekordy pod względem masy. Radykalnych zmian nie widać, ale jak co roku zadajemy sobie pytanie, gdzie tkwi granica. Ramy ważące 880 g czy koła o wadze nieznacznie powyżej 1 kg nie szokują tak bardzo, jak powinny, ale nasi testerzy zwracają uwagę, że oprócz ciężaru, równoczesnemu udoskonaleniu podlegają cechy użytkowe i dzielność terenowa. Kolejna, niemniej ważna, premiera to wprowadzenie napędu 1x11 do roboczej grupy Shimano – XT (bB# 8/2015). Prawdopodobnie niewielu zawodowców będzie z niej korzystało, ale sportowcy bez kontraktów powinni szczególnie uważnie przyjrzeć się tym komponentom pod kątem parametrów, ale i ceny.


Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 10/2015

Możesz też kupić e-wydanie


Poniżej znajdziecie listę rowerów i kompnentów, które znalazły się w artykule:

3FSTECH AIM


GHOST LECTOR

SRAM XX RISE

BMC TEAMELITE

BREAKFORCEONE H2O

RITCHEY WCS PARADIGM

SRAM X-SYNCE

DT SWISS OPM O.D.L. LTD TEAM EDITION

KELLYS HACKER 90

ACROS A-GE MT

RYDE TRACE XC

AX-LIGHTNESS VIAL EVO XC

BIKE AHEAD AC ONE

SAPIM CX-CARBON

SCHWALBE EVOLUTION TUBE

Dodano: 2015-10-13
Tagi: XC, 2016

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920