Na sezon 2015 Specialized zaprezentował dwie nowe linie hardtaili na kołach 650B. To dość konkretna zmiana, ponieważ wszystkie dotychczasowe rowery na sztywnych ramach kręciły się na kołach 29”. Pośredni rozmiar kola trafił od razu do modeli z popularnej i dostępnej dla szerokiego grona odbiorców półki cenowej.

Pierwsza linia to Pitch 650B. Od razu rzuca się w oczy nowoczesna kolorystyka i wzornictwo. Przeznaczeniem tego roweru jest długodystansowa turystyka, łatwe single oraz miejska dżungla. Pitch 650B występuje w trzech modelach ( Pitch 650B, Pitch Comp 650B, Pitch Sport 650B - na zdjęciu). Wszystkie wyposażone zostały w ramę ze stopu Aluminium A1 Premium i widelce o skoku 100 mm. W najtańszej wersji znajdziemy napęd 3X8 i mechaniczne hamulce tarczowe, natomiast modele bardziej zaawansowane otrzymały hamulce tarczowe Tectro Auriga. Przy projektowaniu Pitch najważniejsza sprawą była zrównoważona geometria, ma charakter sportowy jednak nie jest tak agresywna jak w wyczynowych rowerach XC. Daje za to więcej komfortu i stabilności dzięki łagodnemu kątowi główki oraz wygodnej, niezbyt wyciągniętej pozycji. Nisko zawieszony suport sprawia, że przechodzenie z jednego skrętu w drugi będzie niezwykle łatwe a niezbyt krótka baza kół daje więcej stabilności.

Drugim nowym produktem Specialized jest Jynx 650B. Jest to model o specjalnie zaprojektowanej geometrii dla kobiet, rama z biegnącą po łuku górną rurą przedniego trójkąta i gustowną kolorystyką z pewnością przypadnie do gustu płci pięknej. Cała linia przeznaczona jest do turystyki górskiej bez zacięcia wyścigowego. Seria Jynx 650B również obejmuje trzy modele (Jynx 650B, Jynx Sport 650B oraz Jynx Comp 650B), wszystkie zbudowane są na aluminiowej ramie i wyposażone w widelec o skok 80 mm. To wystarczy żeby zapewnić odpowiedni komfort zwłaszcza, że widelce Suntour wyposażone są w hydrauliczna blokadę. Wszystkie modele dla zwiększenia bezpieczeństwa wyposażono w hamulce tarczowe, w najtańszym modelu są one mechaniczne natomiast w wersjach Sport i Comp rower zatrzymuje się już za pomocą hydraulików Tectro Auriga. Jednak nie wyposażenie jest tu najważniejsze. Specialized zadbał o to, co dla kobiet jest priorytetem czyli komfort. Pozycja zajmowana za kokpitem jest wygodna dzięki stosunkowo wysoko umieszczonej kierownicy i krótkiemu parametrowi Reach. Dodatkowo skupiono się na punktach styku kolarza z rowerem, zastosowano specjalne damskie siodło zaprojektowane przez BG oraz równie wygodne gripy.


Bez wątpienia Jynx jak i Pitch świetnie wypełniają lukę Speca w dziedzinie HT, zwłaszcza, że ceny zaczynają się od 1699 zł* dla obu modeli w wersji podstawowej, wersja Sport będzie kosztować 2099 zł* a Comp 2399 zł*. Wprowadzenie w niską półkę cenową rozmiaru 27,5” sprawi, że z pewnością znajdą szeroką gamę odbiorców.

*ceny planowane, mogą ulec niewielkim korektom w momencie wprowadzania kolekcji do sprzedaży


Dodano: 2014-06-10

Autor: Tekst: bikeBoard (KCh), foto: Specialized

Tagi: 650

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB